کنترل ضمیر ناخودآگاه

کنترل ضمیر ناخودآگاه

کنترل ضمیر ناخودآگاه

کنترل ضمیر ناخودآگاه چیست ؟ضمیر ناخودآگاه را به عنوان انبار هر چیزی که در حال حاضر در ذهن خودآگاه شما نیست، در نظر بگیرید.

ضمیر ناخودآگاه تمام تجربیات قبلی زندگی، باورها، خاطرات، مهارت‌های شما، تمام موقعیت‌هایی که از سر گذرانده‌اید و تمام تصاویری که تا به حال دیده‌اید را ذخیره می‌کند.

بهترین راه برای درک ضمیر ناخودآگاه نگاه کردن به مثال شخصی است که می‌خواهد رانندگی ماشین را یاد بگیرد. در ابتدا او نمی‌تواند در حین رانندگی با کسی صحبت کند زیرا روی حرکات مختلف درگیر، تمرکز می‌کرد. دلیلش این است که او هنوز از ذهن خودآگاه خود برای رانندگی استفاده می‌کند.

کنترل ضمیر ناخودآگاه؛ خلبان خودکار شما!

چند هفته بعد رانندگی به یک عادت طبیعی تبدیل می‌شود که بدون نیاز به فکرکردن در مورد آن به طور خودکار اتفاق می‌افتد. آن شخص حتی می‌تواند هنگام رانندگی از تلفن همراه خود استفاده کند یا با دوستان خود صحبت کند.

این اتفاق به این دلیل رخ داد که عادت رانندگی به ضمیر ناخودآگاه او منتقل شده و بنابر این ضمیر خودآگاه آزاد می‌شود. این به او اجازه داد تا از آن برای صحبت با تلفن همراه خود استفاده کند.

ضمیر ناخودآگاه مسئول احساسات و عواطفی است که به طور خودکار در هنگام مواجه شدن با یک موقعیت جدید تجربه می‌کنید. اگر قرار بود یک سخنرانی ارائه دهید، تمام احساسات ترس و اضطرابی که ممکن است تجربه کنید در واقع توسط ضمیر ناخودآگاه شما راه اندازی و کنترل می‌شود.

 ضمیر خودآگاه چیست:

از طرف دیگر ضمیر خودآگاه مسئول منطق، محاسبات و تمامی اعمالی است که در حین هوشیاری انجام می‌شود. ضمیر ناخودآگاه سایر عملکردهای بدن شما مانند تنفس و ضربان قلب را نیز کنترل می‌کند.

مثال خوب دیگری که می‌تواند به شما در درک بهتر ضمیر ناخودآگاه کمک کند، فرآیند تنفس است. قبل از شروع خواندن سطر قبل، تنفس شما توسط ناخودآگاه کنترل می‌شد.

من از شما می‌خواهم که سعی کنید نفس خود را برای یک دقیقه کنترل کنید. البته شما قادر به انجام این کار خواهید بود. این بار این ضمیر خودآگاه بود که تنفس شما را کنترل می کرد، اما وقتی تمرکز خود را رها کنید ضمیر ناخودآگاه شما دوباره تسلط پیدا می‌کند.

چگونه می توانید ضمیر ناخودآگاه  را کنترل کنید

هنگامی که اطلاعات مربوط به رانندگی در ضمیر ناخودآگاه شما ذخیره می‌شود، به عنوان یک برنامه ذخیره می‌شود. ذهن خود را به عنوان یک رایانه و اطلاعات رانندگی را به عنوان نرم افزاری در نظر بگیرید که می‌تواند هر زمان که نیاز باشد به طور خودکار اجرا شود.

همین امر در مورد بسیاری از فعالیت ها و احساسات دیگر نیز صدق می‌کند. اگر کسی شما را اذیت کرد برنامه نصب شده عصبانیت راه اندازی می‌شود و نتیجه آن رفتاری خواهد بود که ممکن است بعداً پشیمان شوید.

با برنامه‌ریزی ناخودآگاه می توانید بسیاری از مشکلات شخصیت خود را برطرف کنید. فقط مطمئن شوید که خلبان خودکار شما قادر است سیستم شما را بدون آسیب رساندن به زندگی یا ایجاد مشکل برای شما اجرا کند.

کنترل ضمیر ناخودآگاه خود را می توان از طریق هیپنوتیزم نیز انجام داد. ضمیر ناخودآگاه  را با تکرار و نه با منطق یاد می‌گیرد. به همین دلیل است که می‌توانید با تکرار مکرر استدلال خود به جای استفاده از منطق، کسی را متقاعد کنید که به چیزی اعتقاد داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع به راهنمای روانشناسی متقاعدسازی مراجعه کنید.

قوانین ضمیر ناخودآگاه

برای اینکه از قدرت ضمیر ناخودآگاه خود به بهترین شکل استفاده کنید، ابتدا باید بدانید که ضمیر ناخودآگاه چگونه کار می‌کند. کنترل ضمیر ناخودآگاه توسط قوانین بسیاری اداره می‌شود.

یادگیری این قوانین به شما این امکان را می‌دهد که با کمترین تلاش بهترین استفاده را از ضمیر ناخودآگاه خود ببرید. در مورد قوانین ضمیر ناخودآگاه بدانید.

کنترل ضمیر ناخودآگاه و فراموش کردن کسی

دلیل اصلی شکسته ماندن افراد پس از جدایی این است که آنها باورهای نادرستی در مورد روابط ذخیره شده در ضمیر ناخودآگاه خود دارند. به محض اینکه کسی از شر این باورها خلاص شد، متوجه می‌شود که می ‌تواند روزی فرد دیگری را پیدا کند که جایگزین کسی شود که او را ترک کرده است و بنابراین بهبودی اتفاق می‌افتد.

استفاده از ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه در کنار هم

ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه می‌توانند یک تیم عالی بسازند اگر با هم از آنها استفاده کنید. اولی می تواند برخی از وظایف را انجام دهد و سپس آنها را به دومی اختصاص می دهد در حالی که دومی می‌تواند بازخورد و پیام‌هایی را در مورد کار به شکل احساسات به نفر اول ارسال کند.

احساسات چیزی بیش از پیام‌هایی نیستند که توسط ضمیر ناخودآگاه شما ارسال می شود تا شما را در مورد چیزی آگاه کنند. با یادگیری نحوه استفاده بهینه از همکاری بین ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه، مهارت‌های زندگی شما بهبود می‌یابد و کنترل بسیار بیشتری بر احساسات خود خواهید داشت.

سایت ما یک منبع نیرومند از اطلاعات و منابعی است که می تواند با تسلط و نفوذ به ناخودآگاه ، مهارت‌های روانشناختی را در ناخودآگاه‌تان برنامه ریزی کند.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.