مراحل غلبه بر جدایی از عشق و همسر

 مراحل غلبه بر جدایی از عشق و همسر

 مراحل غلبه بر جدایی از عشق و همسر

درست پس از جدایی، هر فرد مراحل خاصی از بهبودی را به ترتیب خاصی پشت سر می‌گذارد. اگر فرد بتواند این مراحل غلبه بر جدایی را با موفقیت پشت سر بگذارد، به راحتی از شکست خود عبور کرده و بهبود می‌یابد

اگر فرد در یکی از آن مراحل گیر کند، بهبودی او پس از جدایی به تأخیر می افتد و این همان چیزی است که برای اکثر افرادی که سعی می کنند بر جدایی از کسی غلبه کنند اتفاق می افتد.

در این مقاله به شما در مورد مراحل غلبه بر  جدایی از عشق و همسر و اینکه چگونه در هیچ یک از آنها گیر ندهید خواهم گفت.

6 مرحله غلبه بر جدایی

در زیر 6 مرحله غلبه بر جدایی از عشق و همسر وجود دارد:

مرحله انکار/شوک:

این مرحله مرحله‌ای است که فرد از اعتراف آنچه اتفاق افتاده امتناع می‌کند و آن اتفاق را انکار می‌کند به عنوان مثال، هنگامی که شخصی از دست دادن یکی از اعضای نزدیک خانواده خود را تجربه می کند، ممکن است برای مدتی در مرحله انکار باقی بماند. در بیشتر موارد این مرحله پس از جدایی خیلی سریع می گذرد و شما اصلا نباید نگران آن باشید.

مرحله خشم:

برخی افراد پس از شوک اولیه شروع به احساس عصبانیت می‌کنند. اینجاست که فرد شروع به فکر کردن به انتقام گرفتن و جبران خسارت سابق می کند. مجدداً وقتی مشکل غلبه بر شخصی است، آن مرحله نگران کننده نیست و معمولاً به سرعت نیز می گذرد.

خطرناک ترین مرحله غلبه بر جدایی :

 سومین و خطرناک ترین مرحله غلبه بر کسی، چانه زنی است. اینجاست که افراد به موسیقی غمگین گوش می‌دهند، رویاهای روز در مورد شخص سابق خود را می‌بینند، همه چیز را به حالت عادی خود بازمی‌گردانند و به همان مکان‌هایی می‌روند که قبلاً با هم می‌رفتند و امیدوارند که یک برخورد تصادفی اتفاق بیفتد. اگر افراد در این مرحله گیر کرده باشند، هرگز پس از جدایی بهبودی نمی یابند تا زمانی که با شخص دیگری ملاقات کنند که به آنها اجازه می دهد شریک قدیمی خود را فراموش کنند.

مرحله افسردگی:

این مرحله بعد از مرحله قبل اتفاق نمی‌افتد بلکه هر دو با هم اتفاق می افتند. چانه زدن معمولاً با افسردگی آمیخته می شود و به همین دلیل است که در آن دوره روحیه فرد بین امید و از دست دادن امید تغییر می‌کند. افسردگی معمولاً نتیجه از دست دادن امید است که در مرحله چانه زنی اتفاق می افتد. در مقاله ام (مقابله با جدایی هایی)گفته ام که این مرحله  چانه‌زنی نامیده می‌شود.

مرحله پذیرش:

 مرحله ای است که فرد شروع به پذیرش جدایی می کند و تصمیم می گیرد ادامه دهد. این مرحله از غلبه بر کسی هرگز اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه امید به طور کامل از بین برود. اگر 1% امید وجود داشت فرد در مراحل قبلی گیر می‌کند و به محض از بین رفتن کامل امید شروع به بهبودی می‌کند.

مرحله بهبودی:

این مرحله نهایی غلبه بر کسی است و در آن همه چیز به حالت عادی خود باز می گردد

چگونه بعد از جدایی قوی بمانیم؟

تفاوت بین کسانی که در چند روز بهبود می‌یابند و کسانی که در چند سال بهبود می‌یابند، زمانی است که در مرحله چانه‌زنی/افسردگی می‌گذرانند.

بنابراین برای گذراندن مراحل بهبودی خیلی سریع باید یاد بگیرید که چگونه در مراحل سه و چهار گیر نکنید. معمولاً افراد در این مراحل به دلیل اعمال نادرستی که در این مراحل انجام می دهند و همچنین باورهای نادرستی که در مورد جدایی دارند، گیر می کنند.

مقاله من فراموش کردن شخصی که دوستش دارید را بخوانید تا یاد بگیرید چگونه مرحله سوم را خیلی سریع طی کنید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید