قدرت ضمیر ناخودآگاه

قدرت ضمیر ناخودآگاه

قدرت ضمیر ناخودآگاه

ضمیر ناخودآگاه شما بسیار قدرتمندتر از ذهن خودآگاه شماست. با یادگیری نحوه آموزش و استفاده از ضمیر ناخودآگاه خود می‌توانید رفتار خود را کنترل کنید، عادت‌های بد را ترک کنید، احساسات ناخواسته را از بین ببرید و سیستم اعتقادی خود را اصلاح کنید.

برای استفاده از قدرت ضمیر ناخودآگاه خود ابتدا باید بدانید که ضمیر ناخودآگاه چگونه کار می کند. ضمیر ناخودآگاه قوانین زیادی بر آن حاکم است. در ادامه هر یک از این قوانین توضیح داده شده است:

قوانین ضمیر ناخودآگاه:

1.ضمیر ناخودآگاه بین تجسم‌ها و موقعیت‌های واقعی تفاوتی قائل نمی‌شود:

آیا اخیراً به یک فیلم ترسناک رفته‌اید؟ اگر متوجه شده‌اید، پس حتما متوجه شده‌اید که چگونه نبض شما با وجود اینکه با خطر واقعی مواجه نشده‌اید، از ترس و وحشت بالا می رود. به عبارت ساده، از آنجایی که ضمیر ناخودآگاه شما بین موقعیت های واقعی و تصویری تفاوتی قائل نمی‌شود، فرض می‌کند که شما با یک تهدید واقعی روبرو هستید تا یک تهدید تصویری.

 فرض کنید باید یک ارائه می‌دادید. اگر ارائه خود را چند بار قبل از آن به درستی تجسم کرده باشید، ضمیر ناخودآگاه شما باور خواهد کرد که در “ارائه‌های”غیرواقعی خود بسیار خوب عمل کرده‌اید و در نتیجه ممکن است در ارائه واقعی به خوبی عمل کنید.

2.هر چه تلاش آگاهانه بیشتر باشد، پاسخ ناخودآگاه کمتر می شود:

 این را می توان با مثال شخصی که از بی‌خوابی (ناتوانی در خواب) رنج می‌برد، به بهترین شکل توضیح داد. تلاش آگاهانه فرد  برای خوابیدن فقط این شخص را بیشتر بیدار نگه می دارد ولی اگر فرد از فکر کردن به خوابیدن دوری کند و به هرچیز دیگری غیر از خواب فکر کند راحت می‌خوابد. در مورد روابط عاطفی بین دختر و پسر هم به همین صورت صدق می‌کند که هرچی شما بیشتر فکر کنید که روزی رابطه شما  بنا به دلایلی پایان پیدا می‌کند یا روزی طرف به شما خیانت می‌کند آن اتفاق بیشتر می‌افتد تا اینکه اصلا به انتهای رابطه فکر نکنید.

3.ناخودآگاه شما احساس می‌کند که زمان سریعتر می‌گذرد:

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا هر زمان که کار جالبی انجام می‌دهید، زمان همیشه در حال پرواز است و به سرعت می‌گذرد؟ دلیلش این است که شما هر چند دقیقه یک بار به ساعت خود نگاه نمی‌کنید. اگر در موقعیتی قرار می‌گرفتید که در آن احساس بی حوصلگی می‌کردید، احتمالاً زمان بسیار طولانی می گذشت. . همچنین وقتی به خواب می‌روید همین اتفاق می‌افتد. وقتی به خواب‌ می‌روید ضمیر خودآگاه شما خفته و پنهان می‌شود در حالی که ضمیر ناخودآگاه شما بیدار می‌ماند. به همین دلیل است که در حالی که شما بیهوش هستید زمان به سرعت می‌گذرد.

4.هر چه ضمیر ناخودآگاه بیشتر چیزی را باور کند، تغییر این باور به هر نحوی دشوارتر خواهد بود:

اگر یک باور قدیمی دارید، تغییر آن قطعا دشوارتر از باوری است که اخیراً شکل گرفته است.این نشان دهنده قدرت ضمیر ناخودآگاه است که به چه صورت می تواند بر باور ما تاثیر داشته باشد.نگاه کنید (چگونه کسی را متقاعد کنیم که به هر چیزی اعتقاد داشته باشد)

5.هر فکری باعث یک واکنش فیزیکی می شود:

اگر فکر می‌کردید که در یک سخنرانی قرار است عملکرد بدی داشته باشید، به محض شروع صحبت، ضربان قلب و تنفس شما شروع به افزایش می‌کند. این تغییرات فیزیکی ناشی از همین یک چیز است.  و آن چیز باور یا فکر است که باز هم نشان دهنده قدرت ضمیر ناخودآگاه می باشد

6.آنچه شما انتظار دارید محقق می شود:

 اگر مطمئن هستید که در یک امتحان مردود خواهید شد، حتی اگر تمام امکانات لازم برای موفقیت را داشته باشید، واقعاً شکست خواهید خورد. افکار و انتظارات شما به عنوان طرح اصلی برای ضمیر ناخودآگاه شما عمل می‌کند. بنابراین هر زمان که به چیزی فکر می‌کنید ضمیر ناخودآگاه شما تمام تلاش خود را برای تحقق آن می‌کند.

7.یافتن شواهدی برای باورهایتان آنها را تقویت می‌کند:

اگر معتقدید خوش قیافه نبودید و شخصی نظر متوسطی در مورد ظاهر شما بدهد، احتمالاً بیشتر باور خواهید کرد که ظاهر خوبی ندارید.

8.ضمیر ناخودآگاه همیشه در تضاد با ضمیر خودآگاه غالب است:

اگر آکلوفوبیک باشید (از تاریکی می ترسید) و به اتاقی تاریک رفتید، قطعاً احساس ترس و اضطراب خواهید کرد حتی اگر سعی کنید آگاهانه خود را متقاعد کنید که چیزی برای ترسیدن وجود ندارد. این به این دلیل است که ضمیر ناخودآگاه قدرتمندتر از ضمیر خودآگاه است.

9.یک ایده، پس از پذیرفته شدن، تا زمانی که با ایده دیگری جایگزین شود، به قوت خود باقی خواهد ماند:

برای مثال، تا قرن پانزدهم مردم معتقد بودند که زمین صاف است. وقتی ثابت شد که زمین گرد است، مردم آن زمان به سادگی این واقعیت جدید را پذیرفتند و باور جدید را جایگزین باور قدیمی کردند.

سایت ما یک منبع نیرومند است که می‌تواند مهارت‌های شناختی و ارتباطی را در ناخودآگاه شما برنامه ریزی کند؛ در نتیجه همیشه احساسات صحیح در مواقع لزوم به شما ارسال می‌شود و یک الگوی تکرار شونده مثبت در روابط عاطفی شکل می‌گیرد

ما را در اینستاگرام دنبال کنید