کنار آمدن با جدایی (تحمل غم جدایی)

کنار آمدن با جدایی (تحمل غم جدایی)

کنار آمدن با جدایی(تحمل غم جدایی)

آیا فکر می‌کنید تا زمانی که او را برنگردانید قلب شما شکسته می‌ماند؟

نگران نباشید تا دو هفته دیگر کسی را که دوستش داشتید کاملاً فراموش خواهید کرد حتی اگر الان برای او بمیرید و بدون او نمی توانید زندگی کنید. البته اگر دوست داشتن شما از روی وابستگی باشد.

این بسیار ناامید کننده است که چگونه رابطه‌ای که زمانی شیرین‌ترین چیز در زندگی یک نفر بود، پس از جدایی تبدیل به اندوه و بدبختی بزرگی شود.

اینجاست که جمله معروف «من نمی توانم بدون تو زندگی کنم» به میان می‌آید. زندگی فرد در نقطه خاصی متوقف می‌شود، به امید اینکه معشوقش به او باز گردد، اما گاهی اوقات این اتفاق نمی‌افتد و فرد افسرده می‌شود.

نگران نباشید، به محض اتمام خواندن این بخش، کنار آمدن با جدایی بسیار آسان‌تر از قبل خواهد شد.

عامل کلیدی در تحمل غم جدایی 

یکی از حقایق ناشناخته در مورد کنار آمدن با جدایی این است که در بسیاری از موارد ما عاشق نمی‌شویم چون واقعاً طرف مقابل را دوست داریم، احساس می‌کنیم  عاشق شده‌ایم  زیرا به کسی نیاز داریم که به ما کمک کند تا با حال بدمان کنار بیاییم!

برخی از افراد فقط برای کنار آمدن با احساسات غیرقابل تحملی که هنگام تنهایی احساس می‌کنند در روابط و انتخاب فرد مناسب عجله می‌کنند. (فرار به سوی عشق را ببینید)

این وضعیت مانند زمانی است که شخصی ، فقط به این دلیل که وضعیت فعلی ذهنی خود را دوست ندارد یا فقط به این دلیل که نمی‌تواند برخی از احساسات بد خود  را کنترل کند شروع به مصرف مواد می کند. وقتی شما  به جای دوست داشتن خود شخص، حالت عشق را دوست دارید، می‌توانید مطمئن باشید که شما در حال فرار هستید.

به این میگن اعتیاد به عشق ،اعتیاد به عشق حالتی است که نمی توانید بدون عشق زندگی کنید فقط به این دلیل که مشکلات دیگری دارید که می‌خواهید آنها را فراموش کنید.چیزی که واقعاً در مورد این نوع اعتیاد خطرناک است این است که فرد هرگز متوجه نمی‌شود که به شریک زندگی خود وابسته است فقط به این دلیل که احساس بدی دارد و نه به این دلیل که او را دوست دارد.

جدا شدن از کسی که هنوز عاشقش هستید

برخی از افراد به جای فرار از تنهایی و مشکلات زندگی ، وارد یک رابطه احساسی می‌شوند و از طرفی به خاطر وابستگی فکر می‌کنند عاشق شده‌اند . این یک وابستگی خارجی نامیده می‌شود. عادت به وابستگی یک عامل بیرونی برای احساس خوب یا فرار از خلق بد است.

وابستگی بیرونی راهی است که برخی افراد برای فرار از احساسات بد خود از آن استفاده می‌کنند. به محض اینکه با یک مشکل بزرگ روبرو می‌شوند، برای اینکه همه مشکلات زندگی خود را فراموش کنند، برای یافتن یک شریک عاشق عجله می‌کنند.

اعتیاد به عشق یک مورد خاص از وابستگی خارجی است که در آن فرد از عشق به عنوان روش ترجیحی فرار استفاده می‌کند.

چگونه بفهمیم که عاشق واقعی هستم و معتاد نیستم؟

فقط احساسات خود را زمانی که بدون شریک تنها بودید به یاد بیاورید.

آیا همیشه احساس بدی داشتید یا ناراحت؟

آیا همیشه احساس می‌کردید که زندگی شادی نخواهید داشت مگر اینکه با کسی که شما را دوست دارید ملاقات کنید؟

آیا فکر می‌کردید که راه حل هر مشکلی که داشتید در توانایی شما برای یافتن کسی است که شما را دوست دارد؟

اگر پاسخ شما مثبت بود، پس احتمال زیادی وجود دارد که معتاد عشق باشید.

شخص واقعاً مهم نیست، احساسات مهم هستند

نکته خوب در مورد وابستگی بیرونی این است که به محض اینکه شخص دیگری را پیدا کردید تا به همان صورتی که احساسی را که قبلاً توسط شریک قدیمی خود دریافت می‌کردید به شما ارائه دهد، بار دیگر احساس خوبی و خوشحالی خواهید کرد.

کنار آمدن با جدایی (تحمل غم جدایی)

کنار آمدن با جدایی (تحمل غم جدایی)

احساس بد به دلیل باورهای نادرست در مورد طرد شدن

واقعیت دیگری که برای اکثر مردم ناشناخته است این است که گاهی اوقات فرد پس از جدایی احساس بدی می‌کند نه به دلیل طرد شدن یا از دست دادن کسی که دوستش داشته‌اند ، بلکه به این دلیل که ناخودآگاه فکر می‌کند طرد شدن او از رابطه به این معنی است که او ناقص یا ایرادی داشته که طرف مقابل او را طرد کرده است .

این فقط دیدگاه منفی شما نسبت به خودتان است که  این مورد به شما صدمه می زند. اگر به خود اطمینان داشتید که دوست داشتنی و جذاب هستید مطمئناً بعد از جدایی رنج نخواهید برد ولی اگر اعتماد به نفس پایینی در مورد خود داشته باشید مطمئنا بعد از جدایی از عشق علت طرد شدن را ضعفی در خود می‌دانستید.

اگر این طرز فکر شماست، پس بدانید که تا زمانی که آن را تغییر ندهید، اعتماد به نفس شما همیشه به جای عوامل درونی به عوامل بیرونی وابسته خواهد بود و تحت نظر دیگران زندگی خواهید کرد.

چگونه پس از جدایی بهبود پیدا کنیم؟

برای بهبودی پس از جدایی شدید یا عشق یک طرفه، ابتدا باید بدانید که ممکن است معتاد به عشق بوده باشید. اگر به این باور ادامه دهید که به خود شخص نیاز دارید نه به احساسات یا عواطفی که با او تجربه کرده اید، ذهن شما او را رها نمی‌کند.

اگر فقط برای کنار آمدن با احساسات بد وارد یک رابطه شده اید، به احتمال زیاد تا زمانی که راه حلی پیدا نشود احساس ناراحتی خواهید کرد. اگر متوجه شدید که از وابستگی بیرونی رنج می‌برید و نمی‌توانید بدون او زندگی کنید، وقت آن است که مشکلات شخصی خود را بررسی کنید و آنها را برطرف کنید.

زمان آن فرا رسیده است که بفهمید چه چیزی باعث این بی ثباتی عاطفی شده است که باعث می‌شود نتوانید تنهایی زندگی را تحمل کنید.

 پایان دادن به رابطه  و جدایی از عشق

البته طبیعی است که بعد از جدایی احساس ناراحتی کنید، اما چیزی که طبیعی نیست این است که بعد از ماه‌ها از این جدایی بهبودی پیدا نمی‌کنید و همچنان درگیر هستید

پس از جدایی افراد معمولاً قبل از اینکه دوباره احساس خوبی داشته باشند، مراحل خاصی از بهبودی را پشت سر می‌گذارند. پس از جدایی از عشق، در نهایت هم با احساسات بد و هم تجربه‌ای مواجه خواهید شد. وقتی احساسات بد از بین بروند، در نتیجه این تجربه، احساس خوبی خواهید داشت.

برای گذراندن سریع این مراحل، حتما لینک های زیر را مطالعه کنید. بسته آموزشی بازگشت به رابطه به طور چشمگیری شانس شما را افزایش می دهد که به کسی اجازه دهید عاشق شما شود .که در آن تکنیک‌های مؤثری را خواهید یافت که توسط روان‌شناس پشتیبانی می‌شوند و در قالبی واضح و قابل فهم ارائه شده‌اند.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.