وابستگی

وابستگی

ترک وابستگی عاطفی

چرا باید یاد بگیریم جلوی وابستگی خود را بگیریم؟ گاهی اوقات ممکن است متوجه شوید به دلایل خیلی مهمی وابستگی به شخص خاصی برای تان خوب نیست. در چنین شرایطی، بهتر است یاد بگیرید چگونه از وابستگی عاطفی خود رها شوید و به آن فرد خاص دلبستگی پیدا نکنید. جلوگیری از وابستگی موجب می شود در آینده آسیب نبینید.

حتی وقتی می خواهید فردی که دوست دارید را به خود جذب کنید، به دو دلیل عاقلانه است که به خودتان اجازه ندهید خیلی به آن شخص وابسته شوید.

دلیل اول این است که هر چه عواطف شدید تری داشته باشید، احتمال اینکه خطایی از شما سر بزند بیشتر می شود و دلیل دوم این است که در صورت وابستگی اگر به نتیجه نرسیدید آسیب بسیار زیادی خواهید دید.

در این جا به دلایل وابستگی اشاره می کنیم و توضیح می دهیم چگونه می توانید جلوی آن را بگیرید.

دلایل وابستگی به عشق:

1.خیال بافی:

وقتی شروع به خیال بافی در مورد فردی کنید، ذهن شما به آن خیالات وابسته می شود. هر چه بیشتر آینده ی خود را با آن فرد تصویر سازی کنید بیشتر احتمال دارد به فرد مورد علاقه ی خود وابسته شوید.

مطمئن شوید هرگز یک اینده ی زیبا را تصویر سازی نمی کنید مگر اینکه مطمئن باشید آن شخص نیز به شما علاقه دارد.

2.فکر کردن به وی:

هر چه بیشتر به بودن با فردی فکر کنید، بیشتر به آن فرد وابسته می شوید. حتی اگر چندان علاقه ای به شخصی نداشته باشید و تصمیم بگیرید او را به خود علاقه مد کنید، این احتمال وجود دارد که به دلیل فکر کردن مداوم به وی به آن شخص وابسته شوید.

قبلا در مقاله ای به نام چگونه فردی را که به ما علاقه ای ندارد به خود جذب کنیم، گفته ام که کلید جذب دیگران به خود این است که با گیج کردن هدف کاری کنیم وی اغلب اوقات به ما فکر کند.

3.گرفتن تایید از دوستان:

یکی از چیزهایی که باعث می شود نتوانید از وابستگی عاطفی رهایی پیدا کنید این است که دوستان شما فرد مورد نظر را تایید کنند. وقتی دوستان تان تایید کنند فردی که به دنبالش هستید عالی است، بیشتر به آن فرد وابسته خواهید شد.

اگر می خواهید از چنین وابستگی نجات پیدا کنید مطمئن شوید چنین مسائلی را شخصی نگاه می دارید تا وقتی که مطمئن شوید توانسته اید آن فرد را به خود جذب کنید

4.صحبت کردن در مورد آن شخص:

هر چه بیشتر در مورد فردی صحبت، بیشتر به آن فرد وابسته خواهید شد. در مطلب خود به نام برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه توضیح داده ام که ذهن انسان توسط القائات برنامه ریزی می شود و یکی از قدرتمندترین این القائات تکرار باور خود در مقابل دیگران است.

هر چه بیشتر صحبت در مورد فردی صحبت کنید، بیشتر به آن شخص وابسته خواهید شد.

مشاهده و خرید بسته آموزشی

5.فراموش کردن دیگر گزینه ها:

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که مردم وقتی فردی را دوست دارند مرتکب می شوند این است که فراموش می کنند این حقیقت را به یاد داشته باشند که گزینه های دیگر نیز همیشه وجود دارد.

هرچه بیشتر به فردی فکر کنید در حالی که همه ی گزینه های دیگر را حذف کرده اید بیشتر احتمال دارد به آن شخص وابستگی عاطفی پیدا کرده و نتوانید از آن رها شوید.

فقط کافی است مدام به یاد خود بیاورید فردی که به دنبالش هستید بهترین آدم دنیا نیست و همیشه اشخاص بهتری وجود دارند حتی اگر هنوز آن ها را ملاقات نکرده اید.

وقتی مطمئن شوید شخص مورد نظرتان شما را دوست دارد یا زمانی که مطمئن شده اید رابطه ی تان در شرف جدی شدن است سپس می توانید به خود اجازه دهید تا وابسته شوید.

اگر این کار را زودتر انجام دهید ممکن است از یک جدایی بد آسیب ببینید. حرکت عاقلانه این است که بدانید چه وقتی باید صبر کنید و چه وقت باید به سمت جلو حرکت کنید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.