رابطه عاشقی

رابطه عاشقی

رابطه عاشقی

رابطه عاشقی

رابطه عاشقی

با توضیحات این مطلب در مورد رابطه عاشقی ما توانایی پیدا می کنیم تا به مسائل بعدی بهتر بپردازیم و نیز قادریم معانی و مفاهیمی را که قبلا در ذهن مان نقش بسته و باعث آزار و اذیت ما شده بود، تغییر دهیم زیرا گاهی ما پیش فرض هایی در ذهن خود داریم که نمی گذارند از زندگی لذت بیشتری ببریم و مدام ما را آزار می دهند.

پذیرش واقعیت

وقوع برخی حوادث در زندگی گاهی آن قدر سخت و دور از انتظار است که پذیرش را برای ما بسیار سخت می کند، ولی باید بدانیم که هر قدر دیرتر آن را بپذیریم، دیرتر به نتیجه می رسیم

البته این کار آسان نیست و بهتر است حتما از مشاور و متخصص در این زمینه کمک بگیریم؛ مثلا اگر مشکل ما در ارتباط، خیانت طرف مقابل باشد. حتما باید روی عزت نفس خود بیشتر کار کنیم تا بپذیریم وقتی کسی به ما خیانت می کند، لزوما به این معنا نیست که دیگر ما را دوست ندارد یا ما به اندازه کافی خوب و دوست داشتنی نبوده ایم و باید بدانیم گاهی بعضی افراد به دلیل مشکلاتی که خود دارند، دست به چنین کارهایی می زنند.

بازسازی و ترمیم

اینکه زمان بازسازی و ترمیم یک رابطه عاشقی بعد از وقوع یک حادثه و شکست به چه شکل خواهد بود و چقدر طول می کشد بستگی به عوامل بسیاری دارد؛ میزان آسیب، زمانی که از آن گذشته، میزان درگیری و شدت آسیبی که به رابطه وارد شده و …مشخص می کنند که تا چه حد می توان اعتماد را باز سازی کرد

اما این را هم فراموش نکنید که خواست افراد و تلاش دو طرف عامل بسیار مهمی در اثربخشی و نتیجه گرفتن از یک رابطه خواهد بود.  بعضی افراد خیلی دیر به نتیجه می رسند، ولی شاید بتوانند با اعتمادی بیشتر از قبل به رابطه برگردند. اما شکست در بعضی خانواده ها هیچ راه بازگشتی برای آن ها باقی نمی گذارد و با فروپاشی دیوارهای اعتماد، افراد دلیلی برای ترمیم آن نمی بینند.

مشاهده و خرید بسته آموزشی 

پیشینه و واکنش نسبت به مشکلات

میزان اعتماد افراد، معمولا رابطه مستقیمی با تجربه و پیشینه ای دارد که افراد ازقبل نسبت به مشکل موجود داشته و تجربه کرده اند ولو به شکلی متفاوت؛ مثلا شاید بعضی افراد از زمان کودکی فکر می کردند پدر و مادر در حق آن ها خیانت می کنند و این واژه برای آن ها معانی مختلفی دارد

یعنی همین که مادر و پدر به آن ها توجه لازم را نداشتند و به نوعی حقشان را ادا نمی کردند آنان را در مقایسه با دیگران آسیب پذیرتر می کرد و شاید هم ندیدن توجه کافی با واژه خیانت یا ترک و طرد در ذهن آن ها شکل گرفته و بدین ترتیب طبیعی است که در ارتباط زناشویی گاهی هر بی توجهی و غفلت از نیازهای یکدیگر را خیانت تلقی کنند.

رویارویی کسانی که وابستگی عاطفی زیادی به طرف مقابل دارند نیز با این موضوع سخت تر خواهد بود. در واقع وقتی ارتباط عاطفی محکمی بین دو نفر وجود داشته باشد، وقوع هر نوع مشکل بیشتر آن ها را آزار خواهد داد.

مذاکره، بررسی دو جانبه و اطمینان

بعد از طی زمانی که دو طرف به همدیگر می دهند تا آرام تر شوند اگر به نتیجه رسیدند که می توانند رابطه را ادامه دهند، باید زمانی را هم اختصاص دهند تا مشکل را با کمک یکدیگر بررسی کنند.

در این هنگام باید برای صبر و فرصتی که برای ترمیم رابطه به همدیگر می دهند سپاسگزار باشند و همدیگر را برای اتفاقات خوبی که بعد از وقوع مشکل افتاده است، ستایش کنند

همچنین در این هنگام افراد به همدلی یکدیگر نیز بسیار احتیاج دارند؛ مثلا باید به همدیگر حق بدهیم و درک کنیم که مشکل موجود تا چه حد توانسته باعث آزار ما شود.

افزایش اعتماد به نفس نیز برای حل مشکل بسیار مهم است. وقتی شخص اعتماد به نفس و عزت نفس بالایی داشته باشد، هنگام بروز مشکل کمتر آسیب می بیند و بهتر می تواند با مسائل کنار بیاید.

برای افزایش اعتماد به نفس در رابطه عاشقی شخص باید ببیند چه چیزهایی باعث می شود نتواند به خودش اعتماد کند و در عوض هراس و بیم بر او چیره می شود. گاهی پیدا کردن این مشکلات به تنهایی ممکن نیست و لازم است شخص حتما از متخصص، مشاور یا شخصی آگاه کمک بگیرد.

ما را در اینستاگرام همراهی کنید.