بهترین راهها برای فراموش کردن شخصی که دوستش دارید

فراموش کردن شخصی که دوستش دارید

فراموش کردن شخصی که دوستش دارید

فراموش کردن شخصی که دوستش دارید

فراموش کردن شخصی که دوستش دارید سخت است ولی شدنی است .حداکثر یک ماه یا بیشتر طول می‌کشد تا کسی را که قبلا دوستش داشتم فراموش کنم حتی اگر این رابطه برای مدت طولانی ادامه داشته باشد. ممکن است فکر کنید که من از نظر عاطفی قوی هستم یا یک استثنا هستم، اما حقیقت این است که ممکن است من هم اگر در شرایط شما قرار داشته باشم اذیت شوم ولی بعد از مطالعه روانشناسی عشق، نوعی مصونیت در برابر جدایی ایجاد کردم.

در مقاله‌هایم درباره جدایی‌ها، همان مصونیت را به شما منتقل می‌کنم تا جدایی‌ها روی شما هم تاثیر نگذارد.

کارهای اشتباه را متوقف کنید!

چگونه کسی را که دوستش داشتی به سرعت فراموش کنیم؟ عامل کلیدی برای فراموش کردن شخصی، انجام کارهای درست نیست، بلکه جلوگیری از انجام کارهای اشتباه است.

معمولاً پس از هر زخم عاطفی که رخ می دهد، ذهن ما زمان معینی را صرف می کند تا زخم را التیام دهد و آن را فراموش کند، مگر اینکه این روند با اعمال نادرست مختل شود.

اگر هنگام تلاش برای فراموش کردن شخصی اتفاقات جدیدی رخ می دهد که مدام شما را به یاد آن شخص می اندازد، روند بهبودی شما یک بار دیگر از ابتدا شروع می شود.

دلیل اینکه میلیون ها نفر بهبود نمی یابند این است که هر زمان که بخواهند شخص مورد نظر را فراموش کنند، روند بهبودی خود را دوباره تنظیم می‌کنند و بنابراین یک بار دیگر همه چیز را از اول شروع می کنند!!

برخی از تمرین‌ها می‌توانند مانع بهبودی شوند؟

برای فراموش کردن شخصی که دوستش دارید باید از انجام اقدامات زیر جلوگیری کنید:

1) خیالبافی و فکر کردن به او. بله، گاهی اوقات نمی‌توانیم افکارمان را کنترل کنیم، اما حداقل می‌توانیم آنها را محدود کنیم

2) هدایا، تصاویر و خاطرات را به جای خیره شدن روزانه از شر آنها خلاص کنید

3) هر روز به خود یادآوری کنید که رابطه تمام شده است زیرا تا زمانی که ذهن شما از امید خلاص نشود، نمی‌تواند بهبود یابد.

4) از رفتن به همان مکان هایی که قبلاً با هم می رفتید خودداری کنید

5) دلایل واقعی را که باعث شده او را دوست داشته باشید، درک کنید و ممکن است متوجه شوید که این تنهایی، اعتیاد عاشقانه یا حتی نیاز به جبران بوده است. در این مورد، به جای تلاش برای بازگرداندن او، باید معایب شخصی خود را برطرف کنید تا احساس خوبی داشته باشید.

6) درک کنید که چیزی به نام “یک نفر” وجود ندارد، اما شرکای بالقوه زیادی برای هر یک از ما وجود دارد.

۷) گوش دادن به موسیقی غمگین، تماشای فیلم‌های عاشقانه یا هر چیزی که شما را به یاد زخم می‌اندازد را تا زمان بهبودی متوقف کنید.

چگونه در چند روز برای فراموشی کسی که دوستش داریم غلبه کنیم؟

ما عاشق افرادی می‌شویم که با معیارهای موجود در ضمیر ناخودآگاه ما مطابقت دارند، برخی از مردم آن را نقشه عشق می‌نامند، برخی دیگر آن را معیار ناخودآگاه می‌نامند اما در نهایت این دلیل اصلی عاشق شدن ماست.

چیزی که بیشتر مردم نمی‌دانند این است که ما عاشق کسی نمی‌شویم که همه معیارهای ما را برآورده می‌کند، اما در عوض عاشق کسانی می‌شویم که 80 یا حتی 70 درصد آن را دارند.

این به این معنی نیست که چیزی به نام “فقط همین یک نفر” وجود دارد ، اگر کسی را خیلی دوست دارید به خاطر این است که او 70٪ از معیارهای شما را برآورده می‌کند، ولی این به این معنی نیست که اگر کسی 75٪ از معیارهای شما را برطرف کرد او را بیشتر دوست خواهید داشت.

چرا ما مرگ را می پذیریم اما فراموش کردن شخصی برایمان سخت است؟

صرفاً به این دلیل که وقتی کسی می میرد، امید به بازگرداندن او به زندگی را از دست می دهیم و این از دست دادن امید دلیل اصلی پذیرفتن اتفاقی است که رخ داده است .

پس از جدایی، 1% امیدی که دارید، دلیل اصلی عدم پذیرش اتفاقات است و دلیل اصلی احساس بد شماست. این %1 درصد امید چیزی است که باعث می‌شود به موسیقی غمگین گوش دهید، به همان جاهایی بروید که قبلا با هم می رفتید، کنار تلفن منتظر بمانید تا او زنگ بزند، یک روز درباره او رویاپردازی کنید و بودن با او را تجسم کنید.

برای فراموش کردن شخصی که دوستش دارید باید امید را از بین ببرید، موسیقی غمگین گوش نکنید، شماره او را حذف کنید، خاطرات را بسوزانید، از رویاپردازی روزانه خودداری کنید و بدانید که تمام شده و به راحتی آن شخص را فراموش خواهید کرد. سه روز طول می‌کشد تا یک نفر را فراموش کنم و معتقدم اگر این کارها را انجام دهید بیشتر از این طول نمی‌کشد.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.