اعتیاد به عشق

اعتیاد به عشق

اعتیاد به عشق

افرادی که وابسته می شوند و یا به عشق اعتیاد پیدا میکنند همیشه در یاس و ناامیدی به سر می‌برند  همیشه ترس از پذیرفته نشدن را دارند که مبادا عشقشان آنها را کنار بگذارد و سراغ کسی دیگری برود و متاسفانه خیلی کم اتفاق می‌افتد که در زندگی‌شان عشق واقعی را تجربه کنند

تصور کنید عادت دارید هر روز اینستاگرام گوشی تون را چک کنید. چه اتفاقی می افتد اگر ناگهان دست از این کار بکشید؟ به احتمال زیاد احساس می‌کنید چیزی را فراموش کرده اید یا چیزی را گم کرده اید و تمایل دارید اینستاگرام گوشی تان را چک کنید. این اتفاق به این دلیل می افتد که ذهن ما  عادت کرده است و به همین دلیل است که به محض متوقف کردن این عادت احساس می کنید چیزی را جا انداخته اید یا از همه چیز عقب افتاده اید .

عشق واقعی

در یک عشق واقعی افراد در کمال آرامش در کنار یکدیگر قرار دارند، نه اینکه همیشه با یکدیگر دعوا کنند و به همدیگر توهین کنند در واقع با هم یکی می‌شوند و از رابطه لذت می برند نه اینکه همیشه احساس تنهایی کنند. اگر فقط به طرفتان وابسته باشید، بعد از برهم خوردن رابطه تنها چیزی که در قلبتان می‌ماند کینه و خشم خواهد بود.

عشق شما از چه نوعی است؟ دلبستگی یا وابستگی؟

وابستگی نوعی نیاز عاطفی و روانی به فرد دیگری است که بدون وجود او فرد در زندگیتان دچار مشکل می‌شوید و  شما احساس می‌کنید که بدون او دیگر توانِ ادامه دادن ندارید و زندگی برایتان تیره ‌و تار می‌شود. این همان حس «وابستگی عاطفی» است. خیلی‌ها پشت سر هم درگیر روابطی می‌شوند که به هیچ عنوان برایشان رضایت‌بخش نیست و مشکلات یکسانی را در همه آنها تجربه می‌کنند ولی باز هم وقتی وارد جدیدی می شوند دچار وابستگی می شوند

دلایل اعتیاد به عشق 

دلیل این که ممکن است به داشتن یک رابطه اعتیاد پیدا کنید و در نتیجه وابسته شوید می تواند شامل موارد زیر باشد:

1 عادت کردن به جویا شدن احوال شما :

عادت کردن به رفتار شخصی که به شما توجه کند، حال شما رو بپرسد  و در طول روز ساعات ها با شما صحبت کند می تواند دلیل اعتیاد به عشق باشد.

2- عادت کردن به شنیدن کلمات عاشقانه :

عادت کردن یا اعتیاد به شنیدن عباراتی مثل ” دوستت دارم ” یا ” نمی توانم بدون تو زندگی کنم”  “دلم برات تنگ شده”

3عادت کردن به تعهد و وفاداری :

عادت کردن  به اینکه  او تنها کسی هست که شما را دوست دارد و باید متعهد باشید چون یک نفر را برای همیشه در زندگی خود دارید که قرار است  همیشه کنار شما باشد.

دوام روابط وابستگی به عشق

این‌که قدیمی‌ها معتقد بودند، عشق انسان را کور می‌کند، ظاهرا بدون حکمت نبوده است. پژوهش‌های علمی نشان داده‌اند که عاشق شدن واقعا چشم انسان را بر کم و کاستی‌های معشوق می‌بندد. روابطی که بر اساس اعتیاد به عشق یا اعتیاد به وابستگی صورت بگیرد دوام نخواهد داشت و به همین دلیل است که باید مطمئن شوید عاشق طرف مقابلتان هستید و اینکه فقط  اعتیاد به داشتن یک رابطه ندارید.

ولی بعد از مدتی که آروم شدید و با افراد دیگری آشنا شدید  و به حالت  روحی مناسب قبل برگشتید متوجه خواهد شد که این رابطه به خاطر وابستگی و مشکلاتش بوده و واقعا عاشق  طرف مقابلتان نبودید. ولی اگر باز هم تمایل دارید مشکل رابطه خود را برطرف کنید با مشاورین ما درمیان بگذارید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.