اعتیاد به عشق و رابطه

اعتیاد به عشق و رابطه

نشانه های اعتیاد به عشق و رابطه چیست؟

اعتیاد به عشق و رابطه  حالتی است که شما نمی توانید بدون داشتن شریک یا بدون داشتن کسی در زندگی خود که شما را دوست دارد زندگی کنید. اعتیاد به عشق و رابطه حالتی است که شما به طور کامل قادر به انجام کار به تنهایی نیستید، جایی که همیشه احساس بی حوصلگی می‌کنید یا همیشه احساس بدی دارید تا زمانی که کسی ظاهر شود و زندگی شما را پر از شادی کند.

اگرچه اعتیاد به عشق به عنوان بی خطرترین اعتیاد طبقه بندی می‌شود، اما می‌تواند زندگی شما را نابود کند.

اعتیاد به عشق و عدم اعتماد به نفس

گاهی اوقات دلیل اصلی اعتیاد به عشق و رابطه ، عدم اعتماد به نفس است. در چنین حالتی ممکن است فقط به کسی نیاز داشته باشید که شما را تایید کند، کسی که به شما اطمینان دهد که شما فرد خوبی هستید یا کسی که به شما کمک کند کمبود اعتماد به نفس خود را جبران کنید.

افرادی که به دلیل عدم اعتماد به نفس معتاد به عشق هستند، اینطور فکر می کنند”اگر کسی مرا دوست داشت، پس من بی ارزش نیستم، پس من شخص شایسته ای هستم” و بنابراین آنها برای احساس اعتماد به نفس به جای وابستگی به احساسات درونی ارزش خود به عوامل خارجی وابسته هستند.

اعتیاد به رابطه ی رمانتیک و جدایی

یکی از دلایل قوی جدایی،اعتیاد به رابطه ی رمانتیک است، زیرا وقتی عاشق کسی می‌شوید فقط به این دلیل که به او نیاز دارید، ممکن است به محض اینکه این نیاز از بین برود، دوست داشته باشید از او جدا شوید .

اعتیاد به عشق و بهبودی

اعتیاد به رابطه رمانتیک عموماً می‌تواند ناشی از مشکلات دیگری در زندگی شما باشد. به عنوان مثال، اگر نوعی مشکل عاطفی دارید که نمی‌توانید آن را حل کنید یا از آن فرار می‌کنید، ممکن است به اعتیاد به رابطه ی رمانتیک مبتلا شوید.

مطمئناً هیچ روش فراری به زیبایی فرار به سوی عشق نخواهد بود، فقط باید به حال و هوای عشق فرار کنید که این احساسات بد اصلاً احساس نشوند. یکی از قوانین ساده احساسات این است که شما می توانید هر بار فقط یک احساس را تجربه کنید، بنابراین با تجربه عشق، سایر احساسات بد را فراموش خواهید کرد یا حداقل برای مدتی آنها را مدفون خواهید کرد.

از آنجا که ضمیر ناخودآگاه را نمی توان فریب داد، آن حالات بد همچنان به صورت حملات بد خلقی ناشناخته یا حتی در رویاهای شما به شکل کابوس به دیدار شما می‌آید.

چگونه بر اعتیاد به عشق و رابطه غلبه کنیم؟

راه حل این مشکل ممکن است چندان سخت نباشد، فقط باید دریابید که چرا وقتی تنها هستید احساس ناراحتی می‌کنید. اگر دلیل آن مشکلات حل نشده بود، حداقل دست به اقداماتی بزنید یا اگر دلیل آن عدم اعتماد به نفس بود، اعتماد به نفس خود را تقویت کنید. علت هر چه که باشد، فقط آن را پیدا کنید، سپس سعی کنید به جای فرار به یک اعتیاد موقت که هیچ چیز را حل نمی‌کند، برای از بین بردن آن اقدام کنید.

عادت به اعتیاد به رابطه ی رمانتیک فقط مشکلات را انباشته می‌کند و بعداً باید با انبوهی از مشکلات روبرو شوید.

بسته آموزشی بازگشت به رابطه به طور چشمگیری شانس شما را افزایش می دهد که به کسی اجازه دهید عاشق شما شود .که در آن تکنیک‌های مؤثری را خواهید یافت که توسط روان‌شناس پشتیبانی می‌شوند و در قالبی واضح و قابل فهم ارائه شده‌اند.