خیانت

خیانت

7 دلیل که خیانت حس خوبی به شما می دهد

اول از همه،می خواهم روشن شود که من به شدت بر این باور هستم که خیانت واقعا بد است و می تواند عواقب وحشتناکی داشته باشد.

اما از آنجاییکه مطالب سایت دکتر سمیه سلطانی، همه چیز از لحاظ روانشناسی است، تصمیم گرفتم این مقاله را بنویسم تا شما بفهمید چرا برخی افراد انگیزه ی خیانت را دارند.

مواد مخدر بسیار مضر هستند اما احساس خوبی بوجود می آورند. همان احساس می تواند درخیانت اتفاق بیافتد.

بعضی از افراد به دلایل روانشناختی مختلفی که در زیر توضیح می دهم،بعد از خیانت ، احساس بهتری پیدا می کنند.

هدف مقاله این نیست که فکر کنید خیانت خوب است، اما به شما این امکان را می دهد که نقص های روانی را که ممکن است منجر به آن شود ،برطرف کنید.

1) انتقام:

گاهی اوقات دلیل اصلی که ممکن است یک نفر دست به این عمل بزند، تمایل ناخودآگاه به انتقام است. افرادی که فکر میکنند شریک زندگیشان شایسته مجازات هستند، بدون دانستن اینکه میل به انتقام انگیزه واقعی است ، ناخودآگاه احساس ناامیدی می کنند

2)ببینید، من خوبم:

در برنامه اعتماد به نفس خشک،گفتم که گاهی اوقات همه چیزی که خیانت کننده می خواهد، موردقبول واقع شدن است.

افزایش اعتماد به نفس چیزی است که بسیاری ازمردم بدنبال آن هستند، اینکه بدانند هنوز مورد پذیرش هستند، باعث افزایش انگیزه آنها برای خیانت می شود. این میل معمولا ناخودآگاه است (فرد نمی داند چرا خیانت می کند)

3) چیزهای تازه منجر به هیجان می شوند:

قبلا گفته ام که تجربیات جدید، لذت بسیار بیشتری را نسبت به عادت های روتین یا معمول به ارمغان می آورند.

به طور خاص، مردان بیشتر علاقه مند به شرکای عشقی جدید هستند و با خیانت کردن،این میل را برطرف می کنند.

4) روابط مخفیانه اشتیاق راشعله ور می کند:

در کتاب من چگونه کسی را که دوست دارم عاشق خودکنم، توضیح دادم که چگونه روابط محرمانه ومخفیانه ، باعث اشتیاق و آزادسازی هورمون شادی در مغز می شود

5) من هوشمند هستم:

10 فرد مختلف میتوانند به دلایل مختلفی خیانت کنند به این دلیل که انسانها متفاوت هستند. بعضی از مردم احساس می کنند که وقتی خیانت می کنند،نسبت به همسرشان هوش بیشتری دارند.

اگر شخص میل شدید به احساس هوشمندبودن داشته باشد و کانال دیگری برای سیراب کردن این میل ،پیدا نکند، ممکن است از خیانت برای ارضای این میل استفاده کند .

6) من منحصر به فرد هستم:

بعضی از افراد وقتی دیگران را فریب می دهند احساس خوبی دارند، زیرا فکر می کنند که منحصر به فرد و خاص هستند. با شکستن قوانین و عدم پیروی از هنجارها، این افراد به ارضاخواسته های ویژه خود می رسند

7) اعتقاد بعضی افراد بر این که آنها به هیچکس آسیب نمی رسانند:

هیچکس در هنگام خیانت احساس خوبی ندارد. در حقیقت، برخی افراد احساس بدی دارند و این بستگی به چگونگی دیدگاه فرد در مورد خیانت دارد. افرادی که فکر می کنند به هیچ کس آسیب نمی رسانند، کسانی هستند که بیشتر در معرض خطر خیانت کردن می باشند.

راه اشتباه برای ارضای خواسنه شما

احساسات و خواسته های روحی بسیار قدرتمند اند به نحوی که باید آنها را به درستی هدایت کرد.

هنگامی که به خوبی احساس خود را درک کنید، قادر خواهید بود اقداماتی را انجام دهید تا به خواسته های خود برسید بدون اینکه به خود یا دیگران آسیب برسانید.

خیانت یک روش نامناسب برای ارضای خواسته های مناسب است. آیا می خواهید حس ارزشمندی بیشتری داشته باشید؟

پس کار قابل توجهی را انجام دهید، اما خیانت نکنید. این کار مشابه استفاده از مواد مخدر برای داشتن احساس خوب به جای انجام کاری واقعا معنی دار است که باعث می شود احساس خوبی داشته باشید.

به اینستاگرام بیاید