5 تمرینی که باعث افزایش تفکر مثبت در رابطه شما می شود

5 تمرینی که باعث افزایش تفکر مثبت در رابطه شما می شود

5 تمرینی که باعث افزایش تفکر مثبت در رابطه شما می شود

تفکر مثبت

5 تمرینی که باعث افزایش تفکر مثبت در رابطه شما می شود

نگاهی به این تمرینها بیندازید و سعی کنید آنها را انجام دهید تا به تفکر مثبت در رابطه خود کمک کنید . تفکر مثبت می تواند اثری شگفت انگیز بر روابط داشته باشد

این تمرینات می تواند به شما کمک کند که آن را افزایش دهید.

1-یادآوری گذشته

اگر برای حداقل چند سال با هم بوده اید؛این ساده ترین تمرین است و اگر چند دهه است که با همید، باید کارهای متنوعی برای انتخاب از بین آنها،داشته باشید.

ایده کلیدی این است که تمرکز بر خاطراتی باشد که شما را با احساسات عشق و شادی ارتباط می دهد .می توانید به روشهای مختلفی، آنرا انجام دهید.

مثلا، سعی کنید پنج مورد از خاطرات مورد علاقه خود را بنویسید و سپس یک ساعت را به صحبت درمورد آنها (یا حتی برنامه ریزی یک قرار شام با هدف یادآوری خاطرات)اختصاص دهید

به طور خلاصه می توانید سؤال هایی مطرح کنید مانند: “اولین بار کی متوجه شدیم که عاشق هستیم” و “چگونه این ازدواج، زندگی ما را تغییر داد تا بهتر با هم متحد شویم؟”

2- کشف زبان عشق مخصوص به خودتان

ممکن است درباره تئوری زبان های گری چپمن شنیده باشید این نشان می دهد که ما از پنج راه ممکن برای بیان عشق استفاده  می کنیم و اگر با شریک زندگی یک زبان عشقی نداشته باشیم، ممکن است احساس عشق نکنیم یا برقرار کردن ارتباط موثر عشقی ممکن نباشد. (حتی زمانی که علاقه وجود دارد)

باهم در مورد اینکه کدامیک از 5 مورد برای هرکدام از شما ملموس تر است تماس فیزیکی،دادن هدیه،صرف وقت کافی باهم،صحبت کردن با کلمات تاییدی یا خدمت کردن به هم. (ازجمله کارهایی که کمک می کند زندگی طرف مقابل،آسانتر شود.)
وقتی زبان عشق خودتان را می دانید، پنج حرکت مناسب برای خود را تشخیص می دهید و متعهد به ابراز احساسات خود از این راه ها می شوید. این امر باعث نمی شود عاشق به نظر برسید، اگر واقعا عاشق نباشید، اما به شما احساس مثبت بیشتری می دهد و به اجتناب از سوءتفاهم ها کمک می کند.

3- یک تخته رویاها را باهم بسازید

تا آنجا که می توانید از تخته های رویایی برای افزایش تلاش خود برای تجسم اهداف تان استفاده کنید و ذهنیت خود را بر تفکر مثبت در مورد آینده متمرکز کنید، همچنین می توانید از یک رویای تخته رویاها برای تقویت روحیه در رابطه خود استفاده کنید.

کاری که باید انجام دهید این است که یک تخته بردارید یا یک فضا را انتخاب کنید

و آن را با تصاویر، کلمات، سوغات، کارت پستال و هر چیز دیگری که شما دو نفر را به ایده های شادتر در مورد رابطه تان پیوند می دهد ،پر کنید .

اگر از یک دوره دشواری عبور می کنید، ممکن است بخواهید تخته رویایی را طراحی کنید تا بتوانید چیزهایی را که در آینده می خواهید، برنامه ریزی کنید.

در عین حال، اگر اندیشه های شما بیشتر بر روی ایده حفظ رابطه ای استوار است که در حال حاضردرآن هستید، می توانید از تخته رویا برای به نمایش گذاشتن تمام چیزهایی که می خواهید در رابطه خود ادامه دهید،استفاده کنید.

با این حال از آن استفاده می کنید، فقط برای اینکه باعث می شود در زندگی عشقی خود بیشتر مثبت نگر بوده و زندگی تان را کلی ترببینید.

4- تمرین تعدیل کردن منفی ها با موارد مثبت

این کار می تواند بسیار آسان باشد که فقط برداشت های بد از رفتار همسر، به ویژه هنگامی که خسته هستید و یا احساس می کنید که شما را کم ارزش کرده اند،داشته باشید. با این وجود، می توانید لحن روابط مثبت را با قرار یک تعهد دو جانبه برای بیان نارضایتی با روش سازنده تر حفظ کنید.

به طور خاص، ممکن است بخواهید با بکارگیری عبارات مثبت، نظرات منفی را کنار بگذارید مثلا “من به شما گفته بودم که این کارها را انجام دهم، و شما خود را ناراحت نکنید!” یعنی “من واقعا از این که شما مواد غذایی روز گذشته را خریدید،ممنونم .

اما ممکن است لطفا سطل زباله را بیرون بگذارید؟ »یا« این برای من بسیار معنی دارد که امروزدر پروژه به من کمک می کنید، اما من نیز کمی احساس ناراحتی می کنم زیرا شما به قولتان برای تمیز کردن اتاق نشیمن،عمل نکرده اید.”
ایده اصلی این است که اگرچه شما احساس دلسردی را سرکوب نمی کنید، اطمینان می دهید که شریک زندگی شما فکر نمی کند که همه کارهایش بد هستند.

5- موافقت کنید تا قدردانی تان را نشان دهید

زوج های قدیمی، صحبت کردن برای درک یکدیگر را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند، بنابراین با شریک زندگی خود در مورد راه هایی برای جلوگیری از این مشکل صحبت کنید.

علائم کوچک قدردانی می تواند معنای یک دنیا بدهد مثلا یک یادداشت در یک کیف او قرار دهید، شیرینی مورد علاقه شریک زندگی تان را بخرید یا به او کارت پستالی هدیه دهید که ده دلیل برای دوست داشتن او را در آن نوشته اید.

هر هفته خود را برای پیدا کردن راهی کوچک اما خلاقانه و معنی دار برای ابراز قدردانی و عشق به همسرتان به چالش بکشید، و نه تنها از ژست خود بلکه از پیش دستی کردن در خوشحال کردن همسرتان،لذت ببرید.آیا جملات تاکیدی مثبت تاثیر دارد؟

به اینستاگرام بیایید.