درونگرا

درونگرا

درونگرا

واقعا شگفت انگیز است که درونگرا از حرفهای کوتاه متنفر است. برقراری ارتباط برای افراد درونگرا (خجالتی)می تواند چالش برانگیز باشد، مهم نیست با کسی صحبت کنید که در مورد چگونگی آب و هوا حرف می زند. بحث کوچک خسته کننده است، غیربرانگیزاننده و گاهی اوقات کسل کننده است.

درونگراها با داشتن گفتگوهای معنی دار انرژی می گیرند، ما می خواهیم با مردم ارتباط برقرار کنیم و دانش مان را گسترش دهیم.

اما بحثهای کوچکی که انجام می گیرد، می تواند ما را ناراحت کند و مثل این است که وقت تلف کرده ایم.

بنابراین،درونگراها به جای گفتگو کوچک درباره چه مسائلی صحبت میکنند.

1)آنچه در زندگی شما اتفاق می افتد

شما با افراد با یک سلام و احوالپرسی دوستانه ارتباط برقرار می کنید:” چه خبر؟” آنها با «سلامتی» پاسخ می دهند و شما با صحبت درباره مشغولیاتتان ادامه می دهید. در حقیقت، شما واقعا چیزی نمی دانید چون که “سلامتی” پاسخ واقعی نیست، این جواب مبهم است و برای گفتگوی معنی دارمناسب نیست.

من نمی دانم آیا این اصطلاحات فقط در زبان فارسی است یا نه ، اما مکالمات مانند این چندین بار در روز اتفاق می افتند،اینها مکالمه های کوچک استانداردهستند.

اما جزو چیزهایی است که من و درونگراهای مشابه من از آن بیزاریم. ما می خواهیم بدانیم که آنچه در زندگی شما اتفاق می افتد، خوب است یا بد.
شاید شما یک کار جدید را شروع کرده اید، به خانه جدید،اسباب کشی کرده اید یا بافتنی می بافید. این ها موضوعاتی هستند که می توانند به بحث های جالبی تبدیل شوند و هر دو طرف در مکالمه شرکت کنند.

2) سرگرمی ها و علایق واقعی

هیچ چیز بهتر از دیدن حرف زدن افراد درباره موضوعی که به آن علاقمندند نیست. چشم آنها برق می زند، لبخند می زنند و شاد می شوند و هنگامی که کسی در مورد اشتیاق آنها صحبت می کند، جریان گفتگو را آسان می کند.

شما وقتی که یاد بگیرید که علایق آنها چیست، واقعا می توانید با افراد ارتباط برقرار کنید .چیزی که درونگراها(خجالتی ها) موقع حرف زدن،دوست دارند.

همچنین برای پایان دادن به سکوت بی معنا، اگر کسی چیز زیادی در مورد یک موضوع می داند، می تواند برای مدت طولانی صحبت کند.

همچنین زمانی که علاقه خود را بیان کردید، می توانید احساس خودتان را بادیگران به اشتراک بگذارید. این واقعا به شناختن افراد کمک می کند و هر دو را متعهد به گفتگو می کند.

3)چیزهای بزرگ

معمولا زمانی که در حال شناختن کسی هستیم، ازحرف زدن درباره مسائل بزرگ مانند اقتصاد، سیاست، کیهان شناسی، تاریخ و دین جلوگیری می کنیم.

اغلب، اگر فرد مخالفی دریک گفتگوی سالم بحثی بی ارزش رادرجمع مطرح کند، ما نا رضایتی مان را بیان نمی کنیم. اما اغلب موضوعاتی که بحث ها پرهیجان می کنند واقعا جالب هستند و می توانند توجه شما را برای ساعت ها به خودجلب کنند.

اگر شما می توانیدمثل یک فرد بالغ و محترم باهم اختلاف نظر داشته باشید، هیچ دلیلی وجود ندارد که چیزهای بزرگ را مطرح کنید. در این نوع مکالمه، شما مجبورید چیزی جدیدی بیاموزید، این چیزی است که درونگراها را مجبور میکند از گفتگو خارج شوند.

4) رویاها

منظور از رویاها اهداف زندگی نیست (اگر چه این چیزی است که درونگرایان از بحث در مورد آن لذت می برند). منظورم رویاها یی است که وقتی خوابیدید،می بینید.

رویاها می توانند بسیار پیچیده باشند، اما می توانند خنده دار هم باشند. تعریف کردن آخرین رویایی که دیده اید با افراد، یک راه عالی برای ذوب یخ رابطه است بدون توسل به بحثهای کوچک وحشتناک.

همچنین می توانید ساعت های سرگرم کننده ای در اینترنت داشته باشید تا بفهمید که رویای اخیر شما چه معنایی دارد و، تعبیر عجیب و غریب برخی از آنها را  می بینید. بحث درباره رویاها می تواند به شما کمک کند دیگران را بشناسید و این شروع یک مکالمه سرگرم کننده است.

5) داستان های انسانها

انسان ها به طور شگفت انگیزی منحصر به فرد هستند، که داستان های عجیب و غریب و شگفت انگیز برای گفتن دارند.

با صحبت در مورد چیزهای غیرعادی ای که برای شما اتفاق افتاده است، می توانید افراد را در مکالمه درگیر کنید. درونگراها دوست دارند ارتباط برقرارکنند و ما تجربیات واقعی را ،با داستان های سرگرم کننده از زندگیمان باآنها در میان بگذاریم اینکارمی تواند گفتگو را به سطح دیگری بکشاند.

به عنوان مثال، پدرم کسی را در یک فیلم دید که ببرهایش را در هند آموزش داده بود. این مرد فوق العاده بود و پدرم از گفتگو احساس خستگی نمی کرد.

هنگامی که بخشی از زندگی خود را با آشنایان درمیان می گذارید، می توانید یک تجربه جدید داشته باشید و درونگراها را تحریک کنید.برای مطالعه بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید.(آیا درونگرا وبرونگراها می توانند رابطه عشقی باهم داشته باشند)

شما چی فکر میکنید؟

آیا از مکالمه های کوچک متنفر هستید؟ در مورد چه چیزی صحبت می کنید؟ دکتر سمیه سلطانی  دوست دارد بداند. ما را در  اینستاگرام دنبال کنید.