۴ درسی که در دوران نامزدی باید بیاموزیم!

۴ درسی که در دوران نامزدی باید بیاموزیم!

بجای آنکه تمام فکر و وقت خود را صرف چگونگی برگزاری مراسم عروسی کنید، به برنامه ریزی برای زندگی مشترکتان بپردازید!

درست است که مراسم عروسی مراسمی بسیار خاص، مهم و خاطره انگیز است؛ اما به یاد داشته باشید که این مراسم فقط برای یک شب است و چیزی که مهم تر است هدف های بزرگ شما از این ازدواج، برنامه‌ای بلند مدت برای آن و همچنین آمادگیتان برای شروع یک زندگی مشترک موفق و سالم میباشد. پس بهتر است توان فکری و تمرکز خود را برروی مفهوم اصلی ازدواج معطوف کنید و تمام انرژی خود را برروی مراسم عروسی نگذارید. میتوانید از کتاب های مفید در این زمینه کمک بگیرید و یا با افراد با تجربه مشورت کنید.

 

بدانید که رابطه‌ های زناشویی هر زوجی متفاوت با دیگریست!

پس از آشنایی با شریک زندگی آیندتان و نامزد شدن با او، ممکن است سیلی از راهنمایی ها، نصیحت ها و دلسوزی های دوستان و اطرافیانتان را دریافت کنید! بسیاری از آنها برایتان سودمند و شاید بسیاری از آنها نیز برایتان مضر باشند؛ چراکه هیچ دو انسانی شبیه به هم نیستند و در ادامه‌ی آن هیچ دو ازدواجی نیز مشابه نیستند! راهنمایی ها و نصیحت های دوستتان ممکن است سودمند باشند اما برای رابطه‌ی شما سودی نداشته باشند، همسر او شخصی است که باعث ایجاد تمامی دیدگاه های او درباره‌ی ازدواج شده است و همسر شما شخصی متفاوت است! پس سعی کنید قلق زندگی و شریک زندگی خود را پیدا کنید و به تمامی حرفهایی که میشنوید اعتنا نکنید! فراموش نکنید که مشورت کردن و استفاده از تجربیات دیگران بسیار مفید است اما این شما هستید که باید درک کنید کدام نصیحت برای زندگیتان سودمند و کدامیک شاید مضر باشد.

شیوه‌ های درست برقراری ارتباط را بیاموزید.

آموختن شیوه‌های درست برقراری ارتباط، توسعه و استفاده از این شیوه‌ها برای هر رابطه ای لازم و ضروری است. برای مثال:

. مهارت‌های پرسش و پاسخ در ازدواج را فرا گیرید. اینکه بدانید باید در مورد چیزی که مطمئن نیستید سوال بپرسید و یا بتوانید به سوال های همسرتان پاسخ دهید.

. مهارت های گوش دادن به صحبت‌های طرف مقابل را فراگیرید.

.  طریقه‌ی درست معذرت خواهی را بیاموزید و…

جنبه‌ های معنوی روح خود را تقویت کنید!

در یک زندگی مشترک اوقات خوش و ناخوش بسیاری را تجربه خواهید کرد. شما میتوانید با تقویت و اصلاح جنبه‌های ارتباطی، رفتاری و کلامی خود در بسیاری از شرایط سخت زندگی دوام بیاورید اما مسئله این است که: برای حل بسیاری از مشکلات باید روح قوی و ایمان کافی داشته باشید و بدانید که قدرت خداوند میتواند تمام مسائل را حل و زندگی شما را روبراه کند!

در بسیاری از مواقع باید تلاش کنید و سپس همه چیز را به قدرت بیکران خداوند و عشقی که در میانتان جاریست، بسپارید. پس تقویت ایمان و قدرت روحیتان میتواند شما را از بسیاری از بحران ها نجات دهد و زندگی مشترکتان را از ناخوشی ها دور نگهدارد.