عاشق کردن دیگران

عاشق کردن دیگران

عاشق کردن

عاشق شدن از نظر روانشناسی به چه معناست؟

چه چیز جدیدی در روانشناسی عشق وجود دارد که از آن آگاه نیستیم؟

انسان ها معمولا عاشق کسانی میشوند که مطابق با لیستی ذهنی آنها باشند. لیستی که در ذهن همه ما ذخیره شده است و معیارهای ناخودآگاه نام دارد.

انسان ها وقتی با رویداد‌های زندگی مواجه می‌شوند، بر اساس این رویداد‌ها و تجربیات شروع به ایجاد لیستی از ویژگی‌های مورد نظر خود می‌کنند که باید در شریک دلدادگی خود وجود داشته باشد؛ شریکی که قصد دارند همه ی عمر خود را با وی سپری کنند.

این لیست، عامل کلیدی می‌باشد که باعث می‌شود عاشق شخصی خاص شویم و نه شخص دیگری.

فرهنگ شما، جامعه ی شما، تجربیات گذشته‌ی شما، تجربیات دوران کودکی، ارتباط شما با دوستانتان و ارتباط شما با والدینتان این لیست را ایجاد می‌کند.

این لیست شامل کدهایی است که باعث می‌شود شما شخص خاصی را بر اساس عوامل ذکر شده دوست داشته باشید.

چگونه می توان شخصی را مجدد عاشق خود کرد

وقتی شخصی یک بار عاشق شما شود، حتی برای چند لحظه، به این معنی است که قبلا با معیار‌های ناخودآگاه وی مطابقت پیدا کرده‌اید.

اگر با معیار‌های ناخودآگاه شخص مورد نظر خود یکی نشوید، هرگز احتمال ندارد آن شخصی عاشق شما شود اگر یک بار موفق شده‌اید که از این معیار‌ها و فیلتر‌های ذهنی وی عبور کنید، پس همیشه می‌توانید این کار را تکرار کنید و وی را دوباره عاشق خود کنید.

شخصی ممکن است به دلیل تغییراتی در معیار ناخودآگاه اش دیگر عاشق شما نباشد.

اگر این اتفاق برایتان روی داد نگران نباشید، همه ی کاری که باید انجام دهید این است که این تغییرات کوچک را پیدا کنید و سپس رفتار خود را با آن تغییرات مجدد تطبیق دهید.

گاهی ممکن است عکس این موضوع روی دهد؛ معیار‌های شخص مورد نظرتان ثابت بماند ولی شما به اندازه‌ای تغییر کنید که دیگر شریک دلدادگی تان، شما را مطابق با معیار‌های خود نبیند.

 

عاشق کردن دیگران

عاشق کردن دیگران

در این صورت نیز باید متوجه شوید چگونه این معیار‌ها را نقض کرده اید و تلاش کنید دوباره رفتار خود را با آن معیار‌ها تطبیق دهید.

اکنون به مثالی اشاره می‌کنم که به شما کمک می‌کند با این مفهوم بیشتر آشنا شوید.

دختری عاشق پسری شده است که مطابق با معیارهای وی است. پس از مدتی آن پسر غیر قابل دسترس می شود؛ موردی که باعث نقض معیار‌های آن دختر می‌شود.

پس از مدتی دختر شروع به سرد شدن از رفتار وی می کند و در نهایت عشقش را از دست می دهد.

اگر آن پسر در مورد نقض این معیار آگاهی داشته باشد، می تواند رفتارش را تنظیم کند تا مجدد مطابق با معیارهای وی شود و در نتیجه کاری کند که دختر باز هم او را دوست داشته باشد.

قوانین روانشناسی عشق

عاشق کردن دیگران نه یک فرایند اتفاقی است و نه غیر قابل کنترل. دقیقا مثل هر چیز دیگری در این جهان، قوانینی حاکم بر عشق وجود دارد. اگر موفق شوید این قوانین را بشناسید، می توانید هر شخصی را در دنیا بدون اینکه زحمت زیادی متحمل شوید عاشق خود کنید.

در روند عاشق کردن دیگران اگر خیلی تماس بگیرید یا همیشه مهربان باشید رابطه تان به شکست می انجامد. خانم ها یا آقایان از افراد با اعتماد به نفس  و کسانی که انتخاب های بسیار دارند خوششان می آید.

وقتی موردی پیدا می کنید که در هر دوی شما مشترک است، آن را نشان دهید (در صورتی که مورد مثبتی باشد). حتی اگر شباهت های کمی پیدا شود، هدف شما به این باور خواهد رسید که برای یکدیگر ساخته شده اید و بدین ترتیب در عاشق کردن دیگران موفق خواهید بود.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.