چگونه رابطه خود را با روانشناسی مثبت تقویت کنید؟

روانشناسی مثبت

روانشناسی مثبت

بسیاری از زوج ها دریافتند که روانشناسی مثبت نقش مهمی در ترمیم ازدواج و بهبود رضایت از رابطه دارد. پس موضوع چیست؟

ازدواج درمانی یک راه عالی برای زوجین است که بتوانند با هم مرتبط شوند، یاد بگیرند ارتباط برقرار کنند و به خوبی بر رابطه خود تمرکز کنند.

روانشناسی مثبت یک نوع تحقیق علمی است که بر مثبت بودن، قدرت و آنچه زندگی را ارزشمند می کند، تمرکز دارد. و در مورد چگونگی شاد بودن در ازدواج است.

به عنوان مثال، به جای تمرکز بر چگونگی ترمیم چیزی که باعت اشتباه شده است، روانشناسی مثبت در ازدواج به شما کمک می کند تا بر چگونگی ایجاد یک زندگی عالی باهم و پیدا کردن خوبی در یکدیگر تمرکز کنید.

البته، برای یادگیری نحوه نجات ازدواج خود، زوجین باید بازسازی و اصلاح رابطه خود را تمرین کنند

اما این مقاله بر 7 جنبه روانشناسی مثبت تمرکز می کند که می تواند رابطه شما را تقویت کند.

1-برای هم وقت بگذارید.

تقریبا هر مشاوره ازدواج آنلاین برای چگونگی شادتر بودن به شما می گوید یکی از مهمترین مراحل این است که زمان بیشتری را به عنوان یک زن و شوهر با هم صرف کنید.

زندگی می تواند شلوغی داشته باشد. برنامه های کاری و افزایش تعداد فرزندان می تواند ازدواج را به خطر بیندازد، لذا مهم است زمان بیشتری را باهم به دور از فشارهای زندگی صرف کنیم.

هر هفته یک شب با هم باشید مثل زمانی که اولین قدم زدن با همسرتان را تجربه کردید. این یک راه عالی برای تقویت شادی در روابط، تقویت جنسی، تفریح و لذت بردن از باهم بودن است، و اساسا: برای شناختن دوباره و کامل از یکدیگر.

2- در تفاوتها به دنبال جنبه های خوب باشید.

ازدواج درمانی فقط برای کمک به حل مشکلات شما نیست،بلکه برای کمک به ایجاد یک چشم انداز جدید و مثبت در مورد شریک زندگیتان است.

به جای نگاه کردن به ضعف همسر خود و یا موارد آزاردهنده در مورد  ویژگی های خوبش ، فکر کنید.

ممکن است ایجاد یک لیست از ویژگی هایی که برای اولین بار شما را به شریک زندگیتان جذب کرد،برایتان مفیدباشد.

شايد هميشه شما را با كلمات خود تشویق كند،اینکار باعث مي شود كه شما احساس قدرت بیشتری بكنيد، ممکن است او فوق العاده خلاق باشدو هميشه بتواند باعث خنده شما شود.

برای شروع تمام ویژگی های فوق العاده شریک زندگی خودرا که باعث عشق شما به او می شود فراموش نکنید.

3-به همسر تان احترام بگذارید.

یکی از نکاتی که مشاوره ازدواج آنلاین به شما یاد می دهد این است که برای ایجاد شادی در یک رابطه، باید احترام به یکدیگر رافراموش نکنید.

راه های بسیاری وجود دارد که می توانید نسبت به همسر خود احترام نشان دهید. به عنوان مثال، از آنها درنزد دیگران بدگویی نکنید.

برای موفقیتهای آنها جشن بگیرید.

4- با هم رشد کنید.

اگر می خواهید بدانید که چگونه ازدواج خود را نجات دهید، پاسخ به سادگی یادگیری رشد با هم است .

اگر زوج ها با یکدیگر رشد نکنند، قطعا از هم جدا خواهند شد. شما هميشه همان افرادي نیستيد که در ابتدا ملاقات کرديد. سلیقه، سبک، عقاید و افکار شما تغییر خواهد کرد.

به جای نگاه کردن به این امربه عنوان یک جنبه منفی، آنرامثبت ببینید.

با درک رشد شریک زندگی، شما قادر خواهید بود با چیز جدیدی آشنا شوید، ماجراهای جدیدو سرگرمی های جدیدی پیدا کنید، احساسات و ظاهر خود را بهبود ببخشید، نقاط قوت جدیدی ایجاد کنید و با هم به عنوان یک زن و شوهر تغییر کنید.

5- وفادار باشید

یک گام مهم در چگونگی نجات ازدواج و شادتر شدن آن این است که قول دهید به یکدیگر وفادار باشید.

در حالی که وفاداری ازدواج خوشایند را تضمین نمی کند، تقریبا قطعی است که خیانت،ازدواج را ازبین ببرد یا حداقل آن را به آشفتگی کامل برساند. برای توهین به همسرتان، بهانه ای وجودندارد. شما احساسات خود را به اشتراک می گذارید.

اگر ناراحت هستید، احساس بی توجهی می کنید یا در اتاق خواب احساس هیجانی ندارید، این مسائل را به شریک زندگی تان بگویید تا بتوانید به جای اینکه ازدواج خود را از بین ببرید، روی آنها کار کنید.

وفاداری به هم به شما آرامش ذهنی می دهد، اعتماد به نفس ایجاد می کند،و اجازه می دهد که در ازدواج خود بهترین باشید، و احترام را در ازدواج ایجاد می کند.

6- منصف باشید

هر درس درباره درمان ازدواج به شما می گوید که برای تقویت روابط تان با روان شناسی مثبت، باید راه هایی برای خوشحالی پیدا کنید.

وقتی که زوج ها بحث می کنند خوشحال نیستند، اما وجود اختلاف در روابط بلند مدت طبیعی است. گفته می شود که نوع اختلافات زناشویی است که چگونگی شاد بودن یا ناراحتی در روابط شما را بدنبال خواهد داشت.
با احترام به نگرانی ها و عقاید شریک زندگی خود، منصف باشید، قلب خود را باز کنید، صادق باشید، انعطاف پذیر باشید، و باحمله به شخصیت همسرتان سعی نکنید نکته تاریکی در او بیابید.

7- تمرین نوازش روزانه

لمس فیزیکی کلیدی ضروری برای خوشبختی در ازدواج است. گرفتن دست، نوازش، بوسه بر روی گونه و یا حتی کنار زدن  موازی چهره ی همسر عزیز تان ، تمام اشکال کوچک لمس فیزیکی است که می تواند تاثیر زیادی بر روابط شما داشته باشد.

تماس فیزیکی، موجبات راحتی و مهربانی را فراهم می کند و به شریک زندگیتان یادآوری می کند که متعلق به شماست.

شریک زندگی خود را، بصورت غیر جنسی، حداقل یک بار در روز لمس کنید و در آغوش بگیرید .

قبل از اینکه برای صبحانه به محل کار بروید، قبل از رفتن به رختخواب و بعداز بیدارشدن او را ببوسید، دستان خود را در حالی که تلویزیون تماشا می کنید، دورگردن او یندازید.

تمام این حرکات کوچک می تواند به بهبود احساس امنیت و ایجاد صمیمیت در ازدواج کمک کند.

از لحاظ علمی، لمس فیزیکی باعث افزایش آرامش می شود. لمس فیزیکی در اتاق خواب هم مهم است.

هنگامی که زوج ها راطه جنسی برقرارمی کنند، رضایت از رابطه را افزایش می دهند.

رابطه جنسی سبب کاهش استرس که می تواند عامل مهمی در نارضایتی از رابطه باشد هم می شود.۵ تمرینی که باعث افزایش تفکر مثبت در رابطه شما می شود

به اینستاگرام بیایید.