ویروس کرونا

ویروس کرونا

پیشگیری از ویروس کرونا ،کویید19

با شیوع ویروس کرونا در سرتاسر جهان، مردم به دنبال پاسخ سوال‌هایی هستند که از آن‌ها در مقابل خطر ابتلا به این بیماری و همچنین تقویت روحیه و روانشان به دلیل رعب و وحشتی که بر اثر این بیماری وجود آمده محافظت کنند.

بهترین راه درمان ویروس کرونا افزایش آگاهی برای پیشگیری و تضعیف این ویروس است.

پس با ما برای مقابله با این ویروس و راهکارهایی جهت تقویت سیستم ایمنی بدنی تان همراه باشید.

نقش تفکر منفی و ترس در تضعیف شدن سیستم ایمنی بدنتان

احساسات منفی(منفی گرایی) برای سلامتی شما مخرب است. به خصوص اگر به آنها اجازه دهید که هر لحظه وجود داشته باشند و همه لحظات بیداری تان را مصرف کنند

این افکار منفی و ترس یک معجون سمی را تشکیل می دهند چطور کسی می تواند با نوشیدن این معجون زنده بماند اسم این معجون سمی در هنگام استرس کورتیزول است زیرا در هنگام استرس و ترس سطح کورتیزول خون بالا می رود و باعث کاهش سطح ایمنی بدنتان می شود.

در این مقاله با ارائه نکات کلیدی و پایه ای به شما کمک می کنیم یک سیستم ایمنی نیرومند در در ذهن خود برنامه ریزی کنید تا بتوانید با ویروس کرونا مبارزه کنید و آن را شکست دهید.

گفتار منفی با خود ( صحبت کردن با خود )

سخن گفتن با خود، (گفتار منفی با خود )استفاده از کلمات و عباراتی است که با خود فکر یا صحبت می‌کنید.

فرض کنيد با يکي از دوستانتان جر و بحث کرده‌ايد و موقع تنهایی اين کلمات به ذهن شما می آید “چرا او اين کار را انجام داد، شايد او از من نفرت دارد!

این یک نمونه ساده از صحبت با خود است که ما همه از آن استفاده می‌کنیم. حرف زدن با خود یک فرایند عادی است که همه انسانها از آن استفاده می‌کنند، اما مشکل زمانی بوجود می‌آید که باخود به صورت منفی صحبت می‌کنیم (گفتار منفی با خود) و هنگامی که برای تقویت برخی از فکرهای غیر‌منطقی که دارید استفاده می شود.

به طور مثال در مورد ویروس کرونا وقتی که سرفه می‌کنید یا ابریزش دارید سریع استرس می‌گیریدکه شاید ویروس گرفتید و از نظر روحی بهم می‌ریزید و با خود به صورت منفی شروع به صحبت می‌کنید نکند ویروس گرفته باشم ! چه میشه! چه بلایی سر خودم و خانواده‌‌ام می آید!

ویروس کرونا

                       ویروس کرونا

از کجا می توان فهمید صحبت با خود منفی است؟

دلایل ممکن به شرح زیر است:
مود یا حالت بد که شما را مجبور می کند منفی فکر کنید

عادت به بحران زیاد که ممکن است در دوران کودکی آموخته باشید
بدبینی که می تواند باعث شود بدترین انتظارات را داشته باشید.
تجربه های گذشته بد و اعتقاد به این است که گذشته تکرار می شود
ترس، اضطراب، نگرانی، افسردگی و انواع مختلف مشکلات روانی که تفکر منفی را زیاد می کنن
می توانید گفتار منفی خود را به شکل یک گفتگوی مثبت از طریق صحبت با یک مشاور تغییر دهید.

این روش به شما در کنترل افکار و گفتار منفی کمک خواهد کرد و به نوبه خود منجر به تضعیف باورهای نا معقولی که در مورد خود دارید خواهد شد تا زمانی که حذف شوند.
ایجاد اعتماد به نفس یکی دیگر از کارهایی است که می تواند به شما کمک کند تا ریشه باورهای غیر منطقی خود را از بین ببرید.

آیا ویروس کرونا از طریق رابطه جنسی منتقل می شود؟

شواهد موجود نشان می دهد این بیماری می تواند از طریق قطرات کوچک ترشح شده از بینی یا دهان از فرد به فرد دیگر گسترش یابد که در هنگام سرفه یا نفس کشیدن فرد مبتلا به بیماری کووید 19 گسترش می یابد.

احتمال امکان افزایش انتقال بیماری در ترشحات بدن مانند خلط گلو ،خون، استفراغ، ادرار و مدفوع وجود دارد اما در مورد ویروس کرونا تنها راه انتقال که به اثبات رسیده است ، مجاری تنفسی فوقانی می باشد پس بهتر است در سرویس‌های بهداشتی به شستشوی دقیق سرویس و دست و صورت خود توجه کنید.

در مورد نقش ویروس کرونا در دستگاه تناسلی زنان و مردان اطلاعات معتبری در دسترس نمی باشد اما با توجه به گسترش سریع ویروس، ممکن است انتقال این ویروس در حین رابطه جنسی از طریق انتقال تنفسی قطرات از فرد مبتلا یا ناقل صورت گیرد لذا در موارد ابتلا یا مشکوک به ابتلا از انجام رابطه جنسی خودداری کنید.

راه های پیشگیری از ویروس کرونا:

شاید بارها در مورد این ویروس و راه های پیشگیری آن اطلاعات زیادی کسب کرده اید و مطالب زیادی را خوانده اید ولی با خواندن این مقاله سعی کنید روحیه خود و افراد خانواده را تقویت کنید تا بتونید با این بیماری مقابله کنید.
1-برای تقویت سیستم ایمنی بدنتان از استرس و اضطراب دوری کنید تا بتوانید به خوبی با این ویروس مقابله کنید.
2-تا جایی که می ‌توانید از خانه بیرون نروید و اگر مجبور شدید از خانه بیرون بروید از ماسک و دستکش استفاده کنید
3-هنگام سرفه و عطسه جلوی دهان و بینی خود را با دستمال بگیرید و از افراد فاصله بگیرید
4- از رفتن به سفر به شدت بپرهیزید و سعی کنید در خانه بمانید
5-برای پیشگیری از ویروس کرونا لوازمی که دستان شما و بقیه به آنها برخورد می‌کند از قبیل کلید، کارت بانکی، تلفن همراه ،دستگیره و …. را به خوبی ضد عفونی کنید.

چه افرادی بیشتر در معرض خطر ویروس کرونا قرار دارند؟

افرادی که مدام برای کارهای غیر ضروری به مکان های پر رفت و آمد می ‌روند با این ذهنیت که از نشستن در خانه خسته شده‌اند و حوصله شان سر رفته است و اصول بهداشتی را رعایت نمی کنند و ازجمله می توان به پزشکان، پرستاران، کادر خدمات درمانی کارمندان بانک، رانندگان وسایل نقلیه عمومی، آرایشگرها و فروشندگان اشاره کرد. این افراد حتما باید تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند تا از خطر واگیری این ویروس به بقیه جلوگیری شود.

چه زمانی به بیمارستان برویم؟

از آنجایی که بیمارستان ها در این شرایط بحرانی آلوده ترین مکان به حساب می‌آیند برای پیشگیری از این ویروس از رفتن به آنجا در صورت دیدن علائم غیر ضروری خودداری کنید و سعی کنید با شماره های اعلامی توسط وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی تماس بگیرید.

ما را در اینستاگرام همراهی کنید.