همسر شکاک

با همسر شکاک خود چگونه رفتار کنیم؟

اگر ما انسانها میتوانستیم آینده‌ و زندگی پیش روی خود را پیش بینی کنیم، قطعاً از ازدواج با همسر شکاک خودداری میکردیم!

همسری که در دوران نامزدی، به ظاهر به ما و احساساتمان اعتماد داشت و اکنون به هر مسئله ای شکاک است!

زنان اندکی بیشتر از مردان به همسران خود مشکوک میشوند که در بسیاری از موارد این شک ها نابجا و این قضاوت ها صحیح نیستد پس با ادامه‌ی این شک ها فقط زندگیتان را به کام هر دوی تان تلخ خواهید کرد؛ اما اگر همسرتان اغلب بدون دلیل مشخصی در هنگام بحث کردن در این مورد، از صحبت کردن و حل مسئله فرار میکند و یا حتی خانه را با بدخلقی و گاهاً توهین به شما، ترک میکند، آنگاه باید به فکر راه چاره ای باشید که این مورد موضوع این مقاله نیست.

در این مقاله میخواهیم چند راه آسان برای جلوگیری از شک های همسرتان نسبت به شما و برخورد با همسر شکاک را در اختیارتان قرار دهیم.

قبل از آن باید بگویم که بسیاری از زوجین به دلیل اینکه از جدال و دعوا در رابطه‌شان جلوگیری کنند، هیچ اقدامی در راستای بهبود این وضعیت انجام نمیدهند و ترجیح میدهند تا این شک ها را به جان بخرند تا مبادا رابطه‌شان خراب شود!

در صورتی که سکوت در برابر شک های بیجا نسبت به شما، این ذهنیت را برای همسرتان بوجود خواهد آورد که: شک هام درسته!

 

اولین کاری که باید بکنید این است که کاری انجام ندهید که باعث دامن زدن شما به شک های او شود.

در بسیاری از مواقع یکی از زوجین در واقع هیچ اشتباهی را مرتکب نشده است اما با رفتارهایی که از خود بروز میدهد، باعث تشدید مشکوک شدن همسرش میشود.

اگر دوست ندارد با همکاران (جنس مخالف) خود زیاد صحبت کنید و یا تا دیر وقت در فضای مجازی بمانید، شما نیز سعی کنید این کارها را انجام ندهید.

درست است که شما خطایی انجام نمیدهید اما همسر شما به دلیل برچشم داشتن عینک شک و تردید، رفتارهای شما را مشکوک میبیند.

این را نیز بدانید که هیچ مردی  خواه مشکوک باشد و یا نباشد- رابطه‌ی همسرش با مردان دیگر را هضم نخواهد کرد و این روابط میتواند منجر به مشکوک شدن همسرتان به شما شود.

در زندگی همه‌ی ما، زمان‌هایی وجود دارد که شرایط برخلاف میل ما پیش میرود اما باید طریقه‌ی صحیح برخورد با این شرایط را فراگیریم و بتوانیم بخوبی از پس آن برآییم و زندگی مشترکمان را حفظ کنیم.

پس وقت را هدر ندهید، از این شرایط نترسید و درمورد آن با یکدیگر صحبت کنید.

فرار از گفتگو و حل مسئله، تنها شک وتردید ها را تشدید میکند.

به تفکرات اشتباه او در مورد خودتان و عکس العمل هایش نسبت به صحبت هایتان فکر نکنید.

حتی اگر عصبانی شد به او زمان دهید و در آن لحظه او را تنها بگذارید و در یک زمان مناسب تر دوباره  با او صحبت کنید تا این بار بتواند به صحبت هایتان گوش کند.

  • به صحبت هایش گوش دهید و برای حرف‌هایش ارزش قائل شوید.

شما و همسرتان در یک زندگی مشترک دارای دو شخصیت متفاوت با عادات مختلف و دیدگاه‌های متمایز هستید.

در این زندگی باید یاد بگیرید که به صحبت های یکدیگر گوش دهید و برای حرف‌های یکدیگر ارزش قائل شوید.

در زمان بحران از صحبت های بیهوده بپرهیزید و مستقیماً در مورد موضوع اصلی با یکدیگر صحبت کنید و به صحبت های یکدیگر با دقت گوش دهید و بدانید که صحبت ها و رفتار شما درصد زیادی از باورهای همسرتان نسبت به شما را تشکیل میدهند.

اگر همسرتان باورهای اشتباهی نسبت به شما دارد و یا به شما مشکوک است، بهبود این باور او کمی زمان میبرد و باید برای تصحیح این باور بکوشید.

این باور منفی او را برای مدتی نفوذ ناپذیر خواهد کرد اما این شمائید که میتوانید او را آرام کنید و به تفکرعاقلانه دعوتش کنید.

بهترین کار در مواقع رویارویی با شک های همسر، مقابله با او و جدال نیست بلکه باید سعی کنید از کارهای رمزآلود بپرهیزید و بتوانید با آرامش درباره‌ی مشکل پیش آمده صحبت کنید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.