شوهر بچه ننه

شوهر بچه ننه

در این مقاله قصد داریم به شرح 4 راهکار برای برخورد با شوهر بچه ننه بپردازیم.

مردی که با وجود گذشتن سالهای زیادی از عمرش هنوز همانند یک کودک به مادرش وابسته است و قادر نیست زندگی خود را مستقلاً و بدون نیاز به کمک مادرش اداره کند.

قبل از آنکه به شرح این 4 راهکار بپردازیم باید بگوییم که منظور ما از چنین مردی، صرفاً شخصی است که در همه‌ی امور زندگی اش مادرش را دخیل میکند و در تمام لحظات میخواهد در نزدیکی او باشد!

پس نباید مردی را که صرفاً رابطه‌ی خوبی با مادرش دارد و احترام زیادی برای او قائل است را شوهر بچه ننه بخوانید و او را به بی کفایت بودن در امور زندگی محکوم کنید.

1-به درخواست های دائم او تن در ندهید!

همسر شما ممکن است در تمامی موارد کوچک و بزرگ زندگی به مادرش وابسته باشد و به تمامی خواسته‌های معقول و غیرمعقولش  به واسطه‌ی علاقه‌ی نادرست مادرش به او دست یافته باشد.

پس سعی کنید برایش مرزهایی را مشخص کنید و به او بفهمانید که شما بعنوان همسر او فقط به یکسری از خواسته هایش عمل میکنید و شما مادرش نیستید!

به او بفهمانید که اکنون از دوران کودکی خارج شده است و شما بعنوان همسرش انتظار دارید او حداقل بتواند از خودش محافظت کند! ممکن است حتی بخواهد با تحت تاثیر قرار دادن احساسات شما، به خواسته هایش برسد.

اما شما قوی باشید و به جملاتی همانند: تو منو دوست نداری و خوشحالیه منو نمیخای توجه نکنید.

در صورتی که قوی نباشید و سریعاً تحت تاثیر مظلوم نمایی وی قرار گیرید، او نیز راه حل رسیدن به خواسته هایش را در سواستفاده از احساسات شما خواهد یافت.

2-با پیشنهاد مادرش مبنی بر نقل مکان به خانه‌ی آنها، مخالفت کنید.

اگر همسرتان مردی بچه ننه است، نقل مکان به خانه‌ی پدری او، کار درستی نیست.

با این کار رابطه‌ی او با مادرش، بر رابطه‌ی زناشویی شما اولویت پیدا خواهد کرد و دائماً از بین شما و مادرش، گزینه‌ی دوم را انتخاب میکند.

در تمام مسائل زندگی مادرش را دخیل میکند تا مبادا او را ناراحت کند!

پس با وجود چنین همسری، زندگی کردن در خانه‌ی پدری او، به شما احساس اضافه بودن را القا میکند.

اما اگر شرایط برای نقل مکان به آنجا، اجتناب ناپذیر است، پایانی را برای این نقل مکان مشخص کنید و خود را برای استقرار در خانه‌ی خودتان آماده نمایید.

3-به هیچ عنوان با مادر شوهرتان درگیر نشوید!

اگر درصدد اصلاح رفتارهای همسرتان هستید، کسی که باید مخاطب شما قرار گیرد همسرتان است نه مادرش!

به یاد داشته باشید که فقط باید با خود همسرتان در مورد احساساتتان صحبت کنید و به او بگویید که میخواهید زمان بیشتری را با او بگذرانید

بگویید این یک زندگی مشترک است و حالا او دارای همسر و یک زندگی مستقل از مادرش است، همچنین او را مطمئن کنید که قرار نیست رابطه‌اش را با مادرش قطع کند اما باید بتواند در کنار شما به رشدی دو نفره دست پیدا کند.

به او بگویید که مادرش را به خانه‌تان دعوت خواهید کرد اما مرزهایی برای زندگی زناشویی تان وجود دارد که اجازه نمیدهد همه‌ی مسائل را با مادرش در میان بگذارد.

شوهر بچه ننه

4-با حفظ احترام، به مادرش اجازه ندهید بجای شما در زندگیتان تصمیم بگیرد!

در مورد مردان بچه ننه، این فقط آن مرد نیست که مقصر است؛ بلکه مادر او نیز در شکل گیری چنین شخصیتی در فرزندش مسئول است

اما پس از ازدواجتان نباید اجازه دهید که کسی بجای شما در اموری مانند: فرزند پروری، امور مالی، شغلی، تصمیمات کوچک و بزرگ زندگیتان تصمیم گیری کند

مگر آنکه خودتان درخواست همفکری کرده باشید. به یاد داشته باشید که قرار نیست از مقوله‌ی مهمی همچون مشورت، چشم پوشی کنیم بلکه باید مدیریت زندگی خود را، خودمان بدست گیریم

و همچنین به یاد داشته باشید که در تمامی این مراحل احترام او را حفظ کنید و اهمیت جایگاهش را به او یادآور شوید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.