8 راه برای جلوگیری از روزمرگی در روابط عاشقانه!

روزمرگی در روابط عاشقانه

 روزمرگی در روابط عاشقانه

روزمرگی در روابط زناشویی و عاشقانه‌ی ما می‌تواند زودتر از آنچه  انتظارش را داریم، باعث از بین رفتن روابطمان شود. روزمرگی می‌تواند بسرعت کنترل زندگی ما را در دست گرفته و اگر از وقوع آن جلوگیری نکنیم، باعث از بین رفتن شور و نشاط زندگی ما و رابطه‌ی عاشقانمان خواهد شد. باید سعی کنیم تا با روش‌هایی عشق‌مان را همانند روز اول پر شور و نشاط و پر هیجان حفظ کنیم. در اینجا 8 راهکار موثر در جلوگیری از وقوع روزمرگی در روبط عاشقانه را شرح داده ام:

  • سعی کنید زمانهایی را بدون یکدیگر سپری کنید!

دور بودن زوجین از یکدیگر برای مدت کوتاهی، می‌تواند اشتیاق آن‌ها را برای دیدن یکدیگر بیشتر کند. این دور بودن باعث می‌شود که روابط عاطفی زوجین رنگ روزمرگی و عادی شدن به خود نگیرد. به یاد داشته باشید که تمامی لحظات پس از ازدواج رمانتیک و عاشقانه نخواهد بود ولی سپری کردن زمان‌هایی بدون یکدیگر می‌تواند لحظات عاشقانه زندگی شما را پررنگ تر و بیشتر کند. این راهکاری است برای بخشیدن جانی دوباره به رابطه‌ی عاشقانه‌ی شما!

  • لطف مکرر میشه وظیفه‌ی مسلم! مهربان و عاشق باشید اما دائماً آن را ابراز نکنید!

در زندگی مشترک باید با همسر خود مهربان باشید و به او نشان دهید که تا چه اندازه برایش اهمیت قائل هستید؛ اما به یاد داشته باشید هنگامی که مهربانی شما همیشگی شود، مدام به همسرتان عشق بورزید و یا دائماً از کلمات عاشقانه و محبت آمیز استفاده کنید، نه تنها این کار باعث افزایش جلب توجه او نخواهد شد بلکه عشق تان به مرور زمان نادیده گرفته خواهد شد و دیگر حس عمیق شما را به او ابلاغ نخواهد کرد. اینکار همچنین باعث خواهد شد که عشق شما حمل بر وظیفه‌ی همیشگیتان شود و روز به روز رابطه‌ی عاطفی تان به سمت روزمرگی و عادی شدن، پیش برود؛ پس سعی کنید مهربانی و عشق تان را گاهاً  و نه دائماً  با کارها و یا حرف‌های خاصی به او نشان دهید.

  • تلفن همراهتان را کنار بگذارید!

بسیاری از زوجین اوقات زیادی را در حالی که کنار یکدیگر نشسته‌اند و به تلفن همراهشان خیره شده اند، میگذرانند. لطفاً تلفن همراهتان را کنار بگذارید و به یکدیگر توجه کنید. مطمئن باشید کلیپ های سرگرم کننده داخل موبایلتان همیشه آنجا خواهند ماند!

  • به گردش های یکروزه بروید!

درست است که خانه محل آرامش شما و خانواده‌تان و حضورتان در منزل، کنار خانواده بسیار خوب و ارزشمند است؛ اما اگر دائماً در خانه و محیط بسته‌ی آن بمانید زندگی تان رنگ روزمرگی به خود خواهد گرفت. سعی کنید همراه همسرتان روزهایی را برای تفریحات و مسافرت های یکروزه قرار دهید تا انرژی خود را بازیابید و بازگشت به خانه برایتان شادی آور و انرژی بخش شود. اجازه ندهید خانه که مهم ترین محل آرامش شماست، به محلی خسته کننده تبدیل شود.

  • شاد باشید!

هیچ انسانی دوست ندارد همسری منزوی داشته باشد که همیشه ساکت و آرام در گوشه‌ای مینشیند و یا کاملاً به همسر خود وابسته است. این مسئله بسیار اذیت کننده و گاهی حتی چندش آور خواهد شد! برای خود دوستانی برگزینید و زمان‌هایی را با آن‌ها سپری کنید تا بتوانید سطح انرژی تان را بالا نگهدارید و افق دیدتان نیز نسبت به زندگی گسترده‌تر شود. محدود ماندن در محیط خانه و معاشرت با افراد همیشگی، ناخودآگاه باعث افزایش روزمرگی‌ها در زندگی خواهد شد.

  • سرگرمیهای زیادی داشته باشید و با یکدیگر چیزهای جدید را امتحان کنید.

چه اشکالی دارد که با همسرتان همانند اوقاتی که با دوستانتان هستید و یا همانند دوران مجردی تان، شیطنت‌ها و سرگرمی‌های جدیدی را امتحان کنید؟!  به پارک بروید، با هم بدوید، بازی کنید، در کلاسهای سرگرم کننده ثبت نام کنید، با هم در طبیعت به ماجراجویی بپردازید و خلاصه از یاد نبرید که امتحان کردن چیزهای جدید در زندگی، قدرت زیادی برای از بین بردن روزمرگی در رابطه‌تان خواهد داشت.

  • قوانینی را ایجاد و گاهی قانون شکنی کنید!

مطمئن باشید گاهی اوقات شکستن برخی از قوانین کوچک در زندگی هیچ تاثیر منفی در زندگی‌تان نخواهد داشت، بلکه حتی گاهی باعث ایجاد تنوع و رنگین کردن کارهای روزمره‌ی شما خواهند شد! برای مثال اگر قرار زندگی شما این است که پدر خانواده بچه ها را به مدرسه برساند و خرید منزل را انجام دهد و مادر خانواده درون منزل به کارهای خانه رسیدگی کند، برای مدتی بچه‌ها با مادرشان به مدرسه بروند، زوجین با یکدیگر به خرید بپردازند و بچه‌ها مسئولیت هایی را در کارهای منزل بپذیرند! و یا حتی اگر همیشه در تخت خواب میخوابیده‌اید، شبی را بر روی زمین و در شرایط متفاوتی بخوابید! به همین سادگی! قوانین بزرگ و مهم زندگی را زیر پا نگذارید اما بدانید قانون شکنی های کوچک برایتان مفید خواهد بود!

  • صادق باشید و ظاهر سازی نکنید!

اگر به تازگی متوجه شده‌اید که زندگیتان رنگ روزمرگی به خود گرفته است، این موضوع را با همسر خود درمیان بگذارید و اگر شاد نیستید، ظاهر سازی نکنید! درست است که صحبت کردن در مورد آن آسان نیست و شاید احساس راحتی نکنید، اما اگر راجع به آن صحبت کنید و سعی کنید در همان مراحل ابتدایی روزمرگی زندگی تان را با راهکارهای گفته شده از میان بردارید، بزودی احساس بهتری خواهید داشت . نگذارید روزمرگی نیز برایتان عادت شود، چرا که این موضوع می‌تواند عشق تان را کمرنگ و پیامدهای بسیاری را برایتان داشته باشد.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.