تیپ شخصیتی درون گرا

تیپ شخصیتی درون گرا

تیپ شخصیتی درون گرا

تیپ شخصیتی درون گرا کیست؟

تیپ شخصیتی درون گرا

قرار ملاقات می تواند برای هر کسی سخت باشد.

دشوار است که با افراد جدید آشنا شوید و حتی دشوارتر از آن، مودب بودن است و حتی اگر قرار درستی نباشد، وسط راه، قرار را ترک نکنید.تیپ شخصیتی درون گرا

ملاقات با افراد جدید، می تواند خسته کننده باشد، و سختی بیشتری برای درون گراها دارد.

اما بعضی افراد وجود دارند که این را درک نمی کنند.

تیپ شخصیتی درون گرا

خیلی از اوقات که از من خواسته می شد به جایی بروم،  میگفتم، ” در حقیقت تمام دیروز را بیرون بودم و می خواهم یک روز برای تجدید قوا در خانه بمانم، ممکن است زمان دیگری برویم.

داشتن انرژی کافی برای برقراری ارتباط با تمام دوستان، خانواده و رفتن به ملاقات، دشوار است، اما بعضی افراد نمی فهمند چرا.

بنابراین، 5 دلیل که قرارملاقات برای درونگراها مشکل است را باشما درمیان می گذاریم.

1-بیش از حد فکر کردن

این شماره یک من درلیست دلایلی است که چرا قرارگذاشتن سخت است.

وقتی فردی با من قرارمی گذارد، خوب هستم، اما 10 دقیقه به من زمان بدهید تا مغزم هنگ کند.

من شروع به سوال می کنم چرا آنها می خواهند با من قرار بگذارند، چه می شود اگر من ازخودم یک احمق بسازم، اگر بیش از حد عصبی بشوم و صد ها «اما و اگر» دیگر، این منطقی نیست. اینها افکار تیپ شخصیتی درون گرا است.

روشن است، اگر کسی از من بخواهد با او بیرون بروم،می خواهد بامن وقت بگذراند، اما مغز من نظریه ی غیر منطقی ارائه می کند و می تواند همه چیز را خراب کند.

وقتی که موقع قرار می رسد، من از آن لذت نمی برم چون فکرهای بدی به مغزم آمده.

افراد تیپ شخصیتی درون گرا بیش از حد فکر کردن می تواند یک درد واقعی باشد و باعث می شود که حتی تلاشی برای قرارگذاشتن هم انجام شود.

2-عدم درک طرف مقابل

همانطور که قبلا گفتم، سعی کردم مجددا یک قرار را ترتیب دهم، زیرا فقط نیاز به گذراندن وقت خاصی داشتم.

  پاسخ من یک شوک کامل و بدون درک بود. وقتی که همه می خواستیم وقتمان را در خانه بگذرانیم تا شارژ شویم، او به تنهایی تصمیم گرفته بود.

قرارگذاشتن با برونگراها باید زیرکانه باشد، اما قرارگداشتن با برونگرایی که نمی فهمد، پیچیده تر هم هست.

 3- تیپ شخصیتی درون گرا از بحث کوتاه لذت نمی برید

شگفت انگیز است که درونگراها از بحثهای کوتاه متنفرند. ارتباط اجتماعی برای درونگرا می تواند چالش برانگیز باشد، مهم نیست با کسی در مورد چگونگی آب و هوا صحبت کنید.

بحثهای کوتاه خسته کننده است، غیر برانگیزاننده و گاهی اوقات کاملا خسته کننده است.

درونگراها با داشتن گفتگوهای معنی دار انرژی می گیرند، ما می خواهیم با مردم ارتباط برقرار کنیم و دانش مان را گسترش دهیم.

اما بحثهای کوچکی که انجام می شود، می تواند ما را ناراحت کند مثل این است که وقت تلف کرده ایم.

و قرارهای ملاقات ، پر از بحثهای کوچک است. قبل از اینکه شما بتوانید به بحث های جالب توجهی برسید، باید با حرفهایی مثل” کارهای که تا حالاانجام داده اید؟”، “هفته گذشته سرد نبود” و غیره،شروع کنید.همه اینها می تواند باعث گذاشتن یک قرار ملاقات با درون گراها شود.

4) چالش های انرژی

درونگراها انرژی خود را از زمان های تنهایی شان تامین می کنند. این فقط روش ماست .اما اگر هفته ای شلوغ و قراری در آخر هفته داشته باشید، ممکن است کنترل آن شرایط،سخت باشد.

شاید سخت باشد وقت خود را با فردی که هرگز با او ملاقات نکرده اید ،بگذرانید و می تواند انرژی بیشتری برای برقراری ارتباط با کسی که خیلی خوب نمیشناسیدش نیاز باشد، زیرا شما باید به طور کامل به او توجه داشته باشید.

این می تواند قرار ملاقات سختی باشد امابرخی از مردم نمی دانند اگر شما یک هفته مشغول بوده اید،شاید بخواهید آخر هفته تنها باشید

5) حالت ذهن

به عنوان یک درونگرا، من باید در شرایط درست ذهنی خود برای برقراری روابط اجتماعی باشم. و برای رفتن به یک قرار باید در شرایط خلق و خوی فوق العاده باشم، سطح انرژی من باید بالا باشد و ترجیحا به آب و هوای مناسب نیاز دارم. به شکل ایده آل، ترکیبی کامل از آرامش،وهیجان می خواهم.

مطمئن هستم که هرگزهر سه آن ها را باهم نداشته ام اما این ایده را دارم. برای رفتن یه قرار ملاقات خوب،من باید بهترین احساس خود راداشته باشم، و خیلی از درون گراها هم همینطورند.

از آنجایی که اجتماعگرایی انرژی زیادی جذب می کند (و همچنین ملاقات افراد جدید)، ما باید با چیزهایی روبرو شویم تا مطمئن شویم در تمام قرار هایمان احساس خوبی خواهیم داشت.

چی فکر میکنید؟

در مورد قرار چه چیزی رامشکل می دانید؟ آیا تجربه مشابهی داشتید؟

به اینستاگرام بیایید