زبان عشق

زبان عشق

اغلب زوجین پس از مدتی بعد از ازدواجشان به تفاوت‌هایشان با یکدیگر آگاه می‌شوند، تفاوت‌هایی در عقاید، افکار، علایق و… معمولاً پس از دوسال بعد از زمان ازدواج، زوجین از قله‌ی احساسات آرام آرام پایین آمده و اختلافاتشان ظاهر می‌شوند.

همچنین برخی از زوجین تنها پس از چندماه از خود می‌پرسند: چرا ازدواج کردیم، ما اصلا یکدیگر را دوست نداریم!

آری ما با فرد اشتباه، ازدواج کردیم! اما خبر خوشحال کننده این است که:

هنوز هم می‌توان عشق اولیه‌ی خود نسبت به همسرمان را بازیابیم!

اگر زوج ها از ماهیت عشق آگاه شوند و یادبگیرند که چگونه عشق خود را با یک زبان، به شریک عاطفیشان ابراز کنند و زبان عشق را درک کنند، می‌توانند حتی پس از گذشت سا‌ل‌ها، عشقی سرزنده و شاد را با یکدیگر تجربه کنند.

اما باید بدانید که تنها، داشتن نیت های خوب برای یک رابطه‌ی عاطفی کافی نیست، بلکه باید بدانیم که چگونه نیازهای عاطفی و احساسی همسرمان را برآورده نماییم؟! در این مقاله به شرح 5 زبان عشق خواهم پرداخت.

5 زبان عشق

در ابتدا باید بدانیم علتی که باعث ایجاد احساس عشق در یک فرد می‌شود، لزوما در اشخاص دیگر این احساس را بوجود نخواهد آورد، به بیان دیگر، راه ایجاد حس عشق در افراد متفاوت است و ما نمی‌توانیم از دیگران انتظار داشته باشیم که همانگونه که ما از چیزی احساس عشق دریافت می‌کنیم، آن‌ها نیز همان احساس را دریافت کنند و اگر همسرمان از همان راهی که ما انتظار داریم، عاشق نشود، ناامید میشویم!!

اما باید بدانید که: مشکل در میزان صمیمیت شما نیست! شما فقط از زبان عشق آگاه نیستید!

1-کلمات تحسین برانگیز!

از کلمات برای تصدیق، تحسین و تشویق یکدیگر استفاده کنید.

مثلا بگویید: امروز چقدر زیباتر شدی، از کاری که واسم انجام دادی بینهایت ممنونم و یا چیزی که در مورد تو دوست دارم اینه که… . کلماتی که بر زبان می‌آورید ممکن است بر چگونه بنظر رسیدن همسرتان، شخصیت و ویژگی های او و کارهایی که برایتان انجام داده است، تمرکز کند.

2-دریافت هدیه!

یک هدیه به همسرتان میگوید که شما به فکرش بوده اید! لازم نیست هدیه‌ی گران قیمتی تهیه کنید. اینکه این هدیه چقدر گران است مهم نیست، بلکه عمل شما واینکه به یاد همسرتان بوده‌اید، بسیار ارزشمندتر است.

این هدیه می‌تواند خریداری شود، با دستان خودتان خلق شود و یا حتی جزیی از طبیعت باشد! مثل یک سنگ زیبا و چشم نواز!!

3 -خدمت کردن به او! زبان عشق

کاری که همسرتان دوست دارد را برایش انجام دهید و یا در کارها کمکش کنید! این عمل می‌تواند آشپزی، شستن ظروف، شستشو سرویس بهداشتی، شستن ماشین، رسیدگی به گیاهان منزل و یا رسیدگی به بچه‌ها باشد! همیشه به یاد داشته باشید که: اعمالتان بلند از حرف‌هایتان، سخن میگویند!!

4-برای او زمان بگذارید! زبان عشق

توجه‌تان را کاملاً به او دهید. این به آن معنا نیست که باهم تلویزیون تماشا کنید بلکه به آن معناست که وقتی صحبت می‌کند به او نگاه کنید و تمام حواستان را به یکدیگر بدهید. با یکدیگر قدم بزنید و به صحبت های هم دقت کنید.

اگر همسرتان از «نبود» شما شکایت می‌کند، این بدان معنی نیست که با یکدیگر زندگی نمی‌کنید بلکه به این معنی است که شما توجه کافی نسبت به او نشان نمی‌دهید.

5-تماس فیزیکی! زبان عشق

با همسرتان تماس‌های فیزیکی مثبتی برقرار کنید. دستانش در دست بگیرید، او را ببوسید، او را در آغوش بگیرید، دستانتان را بر روی شانه‌هایش قرار دهید و باهم عاشقانه‌های دو نفره ای که مخصوص خودتان است، بسازید!

هر کدام از ما انسان‌ها یکی از این 5 زبان را بصورت اولیه داریم که با کمک آن، احساسات عمیق تری را دریافت می‌کنیم

دقیقاً شبیه به زبان مادری مان! اما نکته اینجاست که در روابط عاشقانه‌ی ما  صرف نظر از زبان عشق خودمان تسلط بر زبان عشق همسرمان اهمیت دارد!

برای زنده نگهداشتن روابط عاطفیتان باید زبان عشق همسرتان را یاد بگیرید، بر روی آن تسلط پیدا کنید و با کمک آن زبان با او سخن بگویید!

به اینستاگرام بیایید