اگر زنی این 14 ویژگی را دارد، از دستش ندهید!

اگر زنی این 14 ویژگی را دارد، از دستش ندهید!

 • باهوش تر از شماست!

اگر تصمیم به ازدواج دارید، زنی را انتخاب کنید که باهوش باشد و اگر این زن از شما باهوش‌تر نیز باشد، به نفعتان خواهد بود. یک زن باهوش میتواند از همسرش در هر حیطه ای از زندگی، محافظت کند. او خواهد توانست از زوال عقل هر دوی شما، در دوران کهنسالی‌تان، جلوگیری کند. یک همسر باهوش هیچگاه از به چالش کشیدن هوش و توانایی روحی شما، دست برنمیدارد و این برای حفظ توانایی‌های ذهنی شما در طول زندگی بسیار مهم خواهد بود.

 • صادق و راستگو ست!

زنی که در مورد اشتباهات خود، مسئولیت‌پذیر است و میتواند به راحتی به اشتباه خود پی ببرد، خواهد توانست بطور صادقانه‌ای اشتباهات و نقاط ضعف و قوت شما را نیز گوشزد کرده و باعث بهبود شخصیت شما و رابطه‌ی عاطفیتان شود. همچنین صداقت همسر شما یکی از مهم ترین پارامتر‌ها برای داشتن یک زندگی آرام، مطمئن و دارای اعتماد دو طرفه میباشد.

 • خوشبین و مثبت اندیش است!

ازدواج با همسری خوشبین و مثبت اندیش شما را در راه رسیدن به اهداف و آرزوی‌های بزرگ زندگیتان، یاری خواهد کرد و روزانه با فرستادن انرژی‌های مثبت فراوان به سمتتان، شما را باانگیزه تر به سمت موفقیت روانه میکند! بدبینی و منفی نگری نه تنها شما را از رسیدن به اهدافتان باز میدارد بلکه باعث تاثیرات منفی بر روی جسمتان نیز خواهد شد. تاثیراتی همچون ضربان قلب نامنظم، افزایش فشار خون و کاهش تمرکز. پس زنی را که همیشه نیمه‌ی پر لیوان را میبیند، هیچگاه از دست ندهید!

 • سازش گر و مصالحه جو است!

هیچ دو زوجی در دنیا کاملاً شبیه به هم نیستند و تفاوت بین زوجین کاملاً طبیعی و حتی اجتناب ناپذیر است. چیزی که در مورد تفاوت‌های میان زوجین مهم است، سازش هر دوی آن‌ها با این تفاوت‌ها و مصالحه‌ در مورد آن‌ها است. همچنین زوجین میبایست در مورد خواسته‌ها و نیازهایشان بتوانند به یک اتحاد فکری برسند و در مورد آنها نیز با یکدیگر توافق کنند؛ بنابراین زنی که چنین صفتی را داراست خواهد توانست زندگی آرام‌تری را در کنار همسرش، بسازد.

 • به جک هایتان میخندد!

زنی که بتوانید در کنارش بخندید و او نیز به رفتارهای خنده دار شما پاسخ مثبت نشان دهد، اعتماد به نفس شما را تقویت خواهد کرد و باعث خواهد شد که زندگی شاد‌تری داشته باشید.

 • با قلبی گشوده با مردم تعامل دارد!

زندگی با زنی که میتواند با اخلاقی خوش بسرعت با دیگران ارتباط مثبت برقرار کند و اطلاعات، احساسات و عقاید خود را به خوبی با دیگران به اشتراک بگذارد، بسیار شیرین خواهد بود! این ویژگی برای دیگران بسیار جذاب‌تر از فردی است که چهره‌ای زیبا دارد اما تعامل مثبتی با دیگران برقرار نمیکند!

 • از اهدافتان حمایت می ‌کند و برای تحقق اهداف خود نیز، تلاش می ‌کند.

ازدواج با زنی که از اهداف بزرگ زندگی شما حمایت میکند و خود نیز انگیزه ای برایتان خواهد بود، بسیار خوشایند است. چنین زنی آنچنان هوشمندانه عمل میکند که توام با حمایت از شما و اهدافتان، خود نیز اهداف بزرگی را در نظر دارد و میتواند برای رسیدن به آنها تلاش کند، کار کند، ادامه تحصیل دهد و خلاصه بداند که نه تنها اهداف شریک زندگیش مهم است، بلکه خود نیز رسیدن به اهدافش را لازمه‌ی داشتن یک زندگی سالم میداند.

 • با والدینش رابطه ‌ی خوبی دارد.

رابطه‌ی خوب همسر شما با خانواده ‌اش و همچنین رابطه‌ی خوب والدینش با یکدیگر، میتواند کلیتی از نوع رابطه‌ای که قرار است با شما داشته باشد را در اختیارتان قرار دهد. اگر میخواهید به طرز رفتار او با شما پس از چندین سال زندگی، پی ببرید، به رفتار او با خانواده اش توجه کنید.

 • مهربان است.

کلید داشتن یک رابطه‌ی عاطفی عمیق و طولانی، مهربانی و سخاوت نسبت به یکدیگر است. زوج هایی که نسبت به مهربانی طرف مقابل، قدردانی می‌کنند شانس بیشتری برای تجربه‌ی یک زندگی شاد و موفق خواهند داشت.

 • در بحث ها آرامش خود را حفظ میکند و شما را نیز به آرامش دعوت میکند!

دعوا و جر و بحث جزیی اجتناب ناپذیر از زندگی زناشویی هر زوجی است اما چیزی که اهمیت دارد این است که شما درک کرده باشید این اختلافات در صورتی که خیلی حاد نباشند نشانه ای برای جدایی نیستند و شما باید بتوانید با هم از پس این شرایط برآیید. ازدواج با همسری که در این شرایط آرامش خود را حفظ میکند و با منطق سعی در بهبود شرایط دارد و شما را نیز به آرامش و تفکر فرا میخواند، موهبت بزرگی است!

 • کودک درون زنده و فعالی دارد و هر از گاهی متانت همیشگیاش را فراموش میکند و برایتان به دختربچه ای بامزه تبدیل میشود!

البته که داشتن همسری متین، با وقار و با ادب رکن بسیار مهمی در انتخاب همسر است؛ اما زنی که هر از گاهی بتواند از شخصیت همیشگی‌اش فاصله بگیرد و برای همسرش به دختر بچه ای لوس و بامزه تبدیل شود، بسیار خوشایند خواهد بود. همسری که بتوانید گاهی اوقات با او کارهای جدید و شیطنت آمیز را تجربه کنید، یکی از جذاب‌ترین بخش های یک زندگی شاد است!

 • مستقل است و برای رسیدن به اهداف خود به شما وابسته نیست.

داشتن یک حریم خصوصی و یک زندگی مستقل با اهداف خاص خود، یکی از بزرگترین معیار‌ها برای داشتن یک زندگی مشترک موفق است. همسری که با وجود عشق و علاقه ای که به شما و زندگی مشترکتان دارد، میتواند زندگی شخصی خود را نیز مدیریت کند، گزینه‌ی بسیار مناسبی برای ازدواج است. استقلال و وابسته نبودن یک زن به همسرش، قدرت روحی و ذهنی او را نشان میدهد. داشتن اهدافی خاص، علایقی خاص، دوستانی صمیمی و… از مثال‌های یک زن مستقل و موفق میباشد.

 • ضعف های شما را میپذیرد و شما را همانگونه که هستید قبول میکند.

زنی که ضعف‌های همسرش را پذیرفته است و به جمله‌ی: « هیچ کس کامل نیست! » اعتقاد دارد، برای یک مرد شانس بزرگی محسوب میشود! درست است که زوجین باید یکدیگر را در جهت بهتر شدن، یاری کنند اما اگر همسر شما سعی در تغییر دادن عادات، ظاهر، نوع گفتار و رفتار شما ندارد، او را از دست ندهید!

 • کینه ای نیست.

شما نیز همانند همه‌ی انسان‌ها گاهی اشتباهاتی را مرتکب میشوید که ممکن است این اشتباهات موجب آزردگی او شود؛ اما زنی که قلبی بزرگ برای بخشیدن دارد، به شما فرصتی دوباره برای ابراز عشق و علاقتان به او خواهد داد! ازدواج با همسری که میتواند اشتباهات دیگران و شما را ببخشد و کینه‌ی آن‌ها را به دل نگیرد نیز یکی دیگر از کلید‌های داشتن رابطه‌ای موفق و شاد است.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.