اشتباه زنان در روابط عاشقانه

اشتباه زنان در روابط عاشقانه

در این مطلب سعی داریم اشتباه زنان در روابط عاشقانه و رابطه با جنس مخالف را عنوان کرده و مختصری توضیح دهیم

1- زود از کوره در میروید

وقتی او به زنان دیگر نگاه می‌کند و یا با آن‌ها صحبت می‌کند، سریعاً از کوره در می‌روید!

باید بدانید که نگاه کردن، طبیعت مردان است! و هر نگاهی برای زندگیتان خطرناک نیست!

عکس العمل‌های بیش از حد تنها احساس ناامنی شما در رابطه‌تان را نشان می‌دهند.

در زندگی روزمره و روابط اجتماعی، ما انسان‌ها خیلی از اوقات، باید روابط معمول با جنس مخالف را تجربه و آن‌ها را مدیریت کنیم.

اگر نسبت به هر زنی که در اطراف همسرتان است، احساس حسادت می‌کنید، باید صادقانه نگاهی به خود و احساسات خود بیندازید.

به شریک عاطفی خود اطمینان داشته باشید و سعی کنید اعتماد خود نسبت به او را با مواردی همچون: نگاه کردن او به همکارانش، از دست ندهید. همچنین گاهی لازم است برروی اعتماد به نفس خود نیز کارکنید و آن را افزایش دهید!

٢-احترام به حریم خصوصی

به حریم خصوصی اش احترام نمی‌گذارید و به او اجازه‌ی تنها بودن، نمی‌دهید.

اگر احساس می‌کنید که همسرتان فعلاً در شرایط خوبی نیست و حوصله‌ی صحبت کردن ندارد، او را برای مدتی تنها بگذارید.

اکثر مردان در هنگام ناراحتی نمی‌خواهند در مورد مشکلشان با کسی صحبت کنند، کاری که زنان بسیار آن را دوست دارند! به جای آن، مردان می‌خواهند از درون خود به رفع مشکل بپردازند و مدتی تنها باشند.

٣-به خودتان نمی‌رسید!

بسیاری از زنان فکر می‌کنند که بعد از ازدواج همه چیز عادی شده است و دیگر لازم نیست همیشه به زیبایی و آراستگی خود بپردازند!

در صورتی که شما حالا انگیزه‌ی بیشتری برای این کار دارید و باید سعی کنید که جاذبه‌ی خود و و انرژی تان را بیش از پیش تقویت کنید تا بتوانید در چشم همسرتان از لحاظ جنسی نیز جذاب باشید!

۴-زندگی مستقلی ندارید!

بعد از شروع رابطه‌ی عاطفی تان، دوستان و علایق و منافع خود را فراموش نکنید. اینکار نشانه‌ی فداکاری شما نیست بلکه شما را نیازمند یک فرد نمی سازد

مشاهده و خرید بسته آموزشی

۵-پرخاشگری منفعلانه دارید

اشتباه زنان در روابط عاشقانه در مقابل مردان صریح و رک باشید. نیش و کنایه و یا اخم کردن و عبوس بودن شما، تنها آن‌‌ها را عصبانی و خشمگین خواهد کرد. چیزی که میخواهید بگویید و یا دلخوری های خود را صریح و شفاف بگویید و سعی نکنید با درهم کشیدن اخم هایتان چیزی را به او بفهمانید!

۶-غرغرو هستید!

هیچ انسانی کامل نیست، و هیچ کس قادر نیست فقط آن چیزی که شما میخواهید را، انجام دهد! ممکن است گاهی اوقات از کاری که انجام می‌دهد ناراحت شوید، اما سعی کنید در مورد آن موضوع غر نزنید!

بهترین راهکار در این مواقع این است که به او بگویید چه میخواهید، بجای آن‌که مدام در مورد آنچه نمی‌خواهید و یا در مورد انجام نشدن خواسته تان صحبت کنید. مثلا بگویید: عاشق اینم که فلان کار را انجام میدی! بجای آنکه بگویید: چرا هیچ وقت فلان کار رو انجام نمیدی؟؟!!

٧-از او قدردانی نمی‌کنید.

از او بخاطر کارهایی که برایتان انجام داده است، قدردانی کنید و مدام کارهای انجام نشده را به خودتان و او یادآوری نکنید! نیمه‌ی پر لیوان را ببینید و بدانید هرچه بیشتر زحمات او را ببینید و از آنها قدردانی کنید، او نیز بیشتر برای خوشحالی شما تلاش خواهد کرد.

٨-بداخلاق و تلخ و عبوس هستید!

همه‌ی ما در زندگیمان روزهای سختی داریم که ناراحت بودنمان در آن شرایط، قابل درک است! اما در همان روزهای سخت نیز باید سعی کنید مثبت اندیش و قوی بمانید.

هیچ کس دوست ندارد با انسان‌های منفی نگر و بداخلاق هم نشین شود. همه‌ی انسان‌ها ذاتاً به دنبال انرژی های مثبت و افراد شاد هستند.

لبخند بزنید، بخاطر نعمت های زندگیتان سپاسگذار باشید و نشانه‌های مثبت را در زندگی و روابط تان بیابید. این کار نه تنها به رابطه‌ی عاطفیتان کمک خواهد کرد بلکه زندگیتان را نیز متحول میکند.

9. عدم اعتماد به نفس

اعتماد به نقس پایین و مقایسه خود با دیگران اشتباه زنان در روابط عاشقانه است ،اینکه شما احساس چاقی می‌کنید و یا حس می‌کنید پوستتان چروک افتاده است و یا اینکه میترسید او به زنی جذب شود که پوست درخشان تر و اندام زیباتری دارد، تماماً مسائل و مشکلاتی است که از عدم اعتماد به نفس شما برخواسته است و رابطه ای با همسرتان و رابطه‌ی دونفره تان ندارد.

بدانید که اگر کنار شماست، پس شمارا جذاب یافته است، پس مدام نقاط ضعف خود را بر زبان نیاورید چون ممکن است او اصلاً متوجه این مسائل نشده باشد.

مردان جذب زنانی با اعتماد به نفس بالا می‌شوند پس سعی کنید بجای یادآوری نقاط ضعفتان بیشتر روی اعتماد به نفستان کار کنید.

10- تغییر در طرف مقابل

تلاش برای تغییر دادن طرف مقابل یکی دیگر از اشتباه زنان در روابط عاشقانه است. وقتی وارد رابطه‌ی عاطفی میشوید، باید شریک عاطفی خود را همانطور که هست، قبول کنید و بخواهید، نه آن طور که شما میخواهید باشد!

او دقیقاً چیزی است که میبینید، اگر با معیار هایتان مطابقت دارد، کنارش بمانید و اگر با معیارهای شما مطابق نیست، به امید تغییر دادن او، وارد رابطه نشوید.

سعی نکنید حتی در مورد مسائل کوچک نیز او را تغییر دهید! اگر ظاهر و طرز لباس پوشیدن او را نمیپسندید، از جملاتی استفاده کنید که هم او احساس خوبی داشته باشد و هم شما بتوانید در امر لباس پوشیدنش کمی کمکش کنید و نظرات مثبتتان به او القا شود.

مثلا اگر کفش ورزشی را با شلوار رسمی پوشیده است، او را بدسلیقه نخوانید و از ظاهرش انتقاد نکنید! میتوانید به او بگویید: تو با این لباس هم جذاب هستی اما اگر از کفش رسمی تری با این شلوار استفاده کنی، خیلی جذاب تر خواهی شد!

١١-به زبان عشقش مسلط نیستید!

در مقاله های پیشین در مورد زبان عشق و تفاوت این زبان در هر انسانی، صحبت کردیم.

هر انسانی زبان عشق مخصوص به خود را دارد و از راه خاصی عشق دریافت میکند.

بسیاری از زن ها با دریافت گل و هدیه و یا از راههای دیگری عشق را از همسرشان دریافت میکنند و بسیاری از مردان از راه‌هایی مثل:

دریافت هدیه، دیدن اینکه همسرشان برایشان وقت می‌گذارد، خوردن غذایی که با عشق پخته شده است و… ، عشق را از همسرشان دریافت می‌کنند.

دقت کنید که او به کدام یک از این راه‌ها پاسخ میدهد و سپس سعی کنید بر زبان عشقش تسلط یافته و با آن زبان به او عشق بورزید.

١٢-عجله در شروع رابطه

در ابتدای شروع رابطه، عجله نکنید و اجازه دهید هرچیزی در زمان مناسب خود اتفاق بیفتد!

گاهی برخی زنان با ورود مردی به زندگیشان تصور می‌کنند که هرچه سریع تر باید با یکدیگر ازدواج کنند!

اگر در رابطه عجول باشید، به طرف مقابلتان القا خواهید کرد که تمام جنبه‌های عقلانی وجودتان تحت تاثیر احساساتتان قرار گرفته است و این احساسات خیلی هم واقعی نیستند!

شکیبا باشید و اجازه دهید زمان، شما را بیشتر به هم نزدیک کند، اینگونه از ورود افراد اشتباه به زندگیتان نیز جلوگیری خواهید کرد.

١٢ اشتباه بزرگ زنان در روابط عاشقانه که باعث وارد شدن آسیب جدی به روابط طرفین و سرد شدن طرف مقابل نشبت به رابطه می شود در بالا گفته شد که با به نکات شده توجه کنید باعث بهبود روابط شما خواهد شد.

بنابراین باید به آنها دقت کنید و سعی نمایید که این اشتباهات را تکرار نکنید.