کنترل احساسات

کنترل احساسات

کنترل احساسات

دختر در انتظار نامزدش بود تا به او زنگ بزند، اما او این کار را نکرد چون در یک جلسه کاری بود. دختر به زنگ زدن ادامه داد و سپس شروع به این فکر کرد که پسر، او رافریب داده است.

همانطور که زمان گذشت، دختر،کنترل احساساتش را بیشتر از دست داد و تصمیم گرفت که پسر را فریب دهد. در عرض چند لحظه او وضعیت فیس بوک خود را با یک پیام غیرمستقیم درباره تقلب که پسر را مورد خطاب قرارداده بود،به روز کرد.

هنگامی که مرد جلسه خود را به پایان رساند و فهمید چه اتفاقی افتاده،از دختر، عذرخواهی کرد. این مثال ممکن است کمیاب باشد، اما در حقیقت، همیشه در قالب های مختلف برای افرادی که نمیتوانند احساسات خود را کنترل کنند، اتفاق می افتد.

عدم کنترل عواطف شما نه تنها موجب ضعف شما می شود، بلکه به شما اجازه می دهد تا اقداماتی را انجام دهید که بعدا از آن پشیمان خواهید شد.

خبر خوب این است که احساسات شما می تواند کنترل شود و در این مقاله به شما خواهم گفت که چگونه می توانید احساسات خود را کنترل کنید تا بتوانید زندگی بهتری را تجربه کنید.

کنترل عواطف شما ممکن است

هنگامی که برخی افراد تحت فشار قرار می گیرند، شروع به عاطفی شدن می کنند و تصمیمات غیر منطقی اتخاذ می کنند که بعدا ازآن پشیمان می شوند. تفاوت بین کسانی که می توانند احساسات خود را کنترل کنند و کسانی که نمی توانند، به افکار منفی که ذهن آنهارا تحت فشار قرار می دهد، نیست.

کنترل احساسات ممکن است، اما اگر می خواهید این کار را انجام دهید، نباید تصمیم سریع بگیرید و یا هر کاری را برای رسیدن به آرامش انجام دهید. اکثر تصمیمات احساسی شما رابه جهت اشتباه سوق می دهد و از انجام اقدامات درست جلوگیری می کند بنابراین هرگز نباید قبل از آرام شدن، هیچ کاری انجام دهید.

من دوستی داشتم که یک بار وضعیت من را درشبکه های اجتماعی خواند، آنرا نادرست تفسیر کرد و سپس شروع به نوشتن سخنهای تهاجمی در صفحه من کرد.

از آنجا که کنترل احساسات من در دستم بودم تصمیم گرفتم که به سرعت به او جواب ندهم و وقت خود را برای فکر کردن به یک پاسخ خوب صرف کنم، اما قبل از اینکه من حتی تفکرم را کامل کنم متوجه شدم که این دوست مرا مسدود کرده است.

این چیزی است که عدم کنترل عاطفی می تواند منجربه آن شود. کج خلقی، زودرنجی،تحریک پذیری، نا آرامی، احساسات بد و حتی بدتر از آن حس گناه.

کنترل احساسات شما ممکن است، در اینجا روشهایی است برای اینکه بدانید چگونه می توانید کنترل عواطف را انجام دهید و از وابستگی جلوگیری کنید :

 • قبل از تصمیم گیری، عاقلانه فکر کنید

  قبل از تصمیم گیری برای آن وقت صرف کنید و اگر زمان ندارید، بهتر است آن را رهاکنید. با تخصیص زمان بیشتر برای فکر کردن ،بیشتر در کنترل احساسات خود موفق خواهید بود.

 • درمقابل حس سریع عکس العمل نشان دادن،مقاومت کنید حتی اگر مایل به آن کار هستید

  برای اینکه بتوانید احساسات خود را کنترل کنید، باید یاد بگیرید که چگونه به احساسات خود اجازه ندهید اقدامات تکان دهنده ای انجام دهند. این تنها زمانی اتفاق می افتد که شما یاد بگیرید چگونه پس از اتمام زمان فکر کردن، واکنش نشان دهید.

 • همیشه نقشه دومی(نقشه ب) داشته باشید

  گاهی اوقات یک فرد ممکن است کاری کند، و اگر نتایجی را که انتظارداشته،بدست نیایند، کنترل خود را از دست می دهد. این اتفاق، معمولا به دلیل عدم وجود یک طرح پشتیبان ،رخ می دهد. اگر شما بدانید که اگر اقدام به این کار نکردید، در عوض چه کاری انجام می دهید، به طور کامل امکان کنترل عواطف وجود خواهد داشت.

 • پیش از انجام امور، به دنبال شواهد و مدارک باشید:

 •  یکی از مواردی که می تواند به شما در کنترل عواطف تان کمک کند، پیش از اقدام، به دنبال مدرک بودن، است. اگر به عنوان مثال به شما گفته شد که کسی پشت سر شما صحبت می کند، شاید ابتدا بخواهید با آن شخص تماس بگیرید و قبل از انجام اقداماتی که بعدا از آنها پشیمان شوید ،با او روبرو شوید.
 • ما را در اینستاگرام دنبال کنید